utorok , 18 september 2018
Home / KULTÚRA / Film a TV / Zomrel režisér Lewis Gilbert, natočil tri filmy o Jamesovi Bondovi

Zomrel režisér Lewis Gilbert, natočil tri filmy o Jamesovi Bondovi

BRATISLAVA 28. februára (WebNoviny.sk) – Vo veku 97 rokov zomrel britský režisér, scenárista a producent Lewis Gilbert. Pre BBC potvrdil smutnú správu jeho syn John Gilbert s tým, že filmár skonal v piatok v Monaku, kde žil od roku 1975.

Dodal tiež, že jeho otec, ktorý takmer desať rokov trpel demenciou, naposledy vydýchol v spánku. „Bol to úžasný človek s veľkým zmyslom pre humor. Tvrdo pracoval a spolupracovali sme na mnohých filmoch,“ vyjadril sa syn zosnulého.

Lewis Gilbert sa narodil 6. marca 1920 v Londýne. Na konte má tri filmy o agentovi 007 Jamesovi Bondovi – Žiješ len dvakrát (1967), Agent, ktorý ma miloval (1977) a Moonraker (1979).

Odporúčame:
Zomrela herečka Emma Chambers, účinkovala aj vo filme Notting Hill

Vďaka snímke Alfie (1966) ho nominovali na Oscara, Zlatý glóbus či cenu BAFTA. Režíroval tiež tituly ako napríklad Potopenie lode Bismarck (1960), Sedem dní v Japonsku (1976), Rita (1983), Shirley Valentine (1989), Prenasledovaný (1995) alebo Tri sestry a jeden pohreb (2002).

Viac k témam: James Bond, Lewis Gilbert, úmrtie
Zdroj: Webnoviny.sk – Zomrel režisér Lewis Gilbert, natočil tri filmy o Jamesovi Bondovi © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Herca Kevina Spaceyho nebudú stíhať za sexuálne napadnutie, podľa zákona je prípad premlčaný

Prokuratúra okresu Los Angeles, ktorá prípad od apríla prešetrovala, uviedla, že incident je podľa kalifornského zákona už premlčaný. BRATISLAVA 5. septembra (WebNoviny.sk) – Amerického herca Kevina Spaceyho nebudú stíhať pre obvinenie z údajného sexuálneho napadnutia z roku 1992. Prokuratúra okresu Los Angeles, ktorá prípad od apríla prešetrovala, uviedla, že incident je podľa kalifornského zákona už

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *