Home / šport / Ostatné športy / Abramenko má prvú medailu spod piatich kruhov a hneď zlatú

Abramenko má prvú medailu spod piatich kruhov a hneď zlatú

aktualizované 18. februára 14:36

PJONGČANG 18. februára (WebNoviny.sk) – Ukrajinský reprezentant v akrobatickom lyžovaní Oleksandr Abramenko v nedeľu získal zlatú medailu v skokoch na zimných olympijských hrách 2018 v juhokórejskom Pjongčangu. Získal 128,51 bodu.

Striebro putuje do Číny, vybojoval ho Ťia Cung-jang (128,05 b.), tretí bol člen tímu Olympijských športovcov z Ruska Iľja Burov (122,17 b.). Pre Abramenka to je prvá medaila spod piatich kruhov, v Soči 2014 obsadil v tejto disciplíne 6. miesto.

„Je to naozaj neuveriteľné. Dúfal som v medailu a je to zlato. Som veľmi šťastný, je to prvá medaila v akrobatickom lyžovaní pre Ukrajinu. Nemôžem tomu uveriť,“ citoval Abramenka olympijský informačný servis (OIS).

ZOH 2018 Zimné olympijské hry v Pjongčangu (online)

Finále bolo rozdelené do troch jázd – z prvej dvanásťčlennej postúpilo ďalej deväť a v tretej sa predstavilo len šesť najlepších.

ZOH 2018 v Pjongčangu

ZOH 2018 v Pjongčangu: Akrobatické lyžovanie

AKROBATICKÉ LYŽOVANIE

Muži – akrobatické skoky – konečné poradie po 3. kole finále: 1. Oleksandr Abramenko (Ukr.) 128,51 bodu, 2. Ťia Cung-jang (Čína) 128,05, 3. Iľja Burov 122,17, 4. Pavel Krotov (obaja OŠR) 103,17, 5. Olivier Rochon (Kan.) 98,11, 6. Stanislav Hladčenko (Biel.) 92,61, 7. Čchi Kuang-pchu (Čína) – nepostúpil do 3. kola finále, 8. Jonathon Lillis (USA) – nepostúpil do 3. kola finále

Viac k témam: Akrobatické lyžovanie ZOH Zimné olympijské hry 2018 Pjongčang, Oleksandr Abramenko, ZOH Zimné olympijské hry 2018 Pjongčang
Zdroj: Webnoviny.sk – Abramenko má prvú medailu spod piatich kruhov a hneď zlatú © SITA Všetky práva vyhradené.