streda , 15 august 2018
Home / EKONOMIKA / Facebook vo svojich východiskových nastaveniach porušoval súkromie užívateľov

Facebook vo svojich východiskových nastaveniach porušoval súkromie užívateľov

BRATISLAVA 13. februára (WebNoviny.sk) – Sociálna sieť Facebook porušovala zákony o ochrane údajov, keď od užívateľov nezískala dostatočne informovaný súhlas. O prípade informovalo v pondelok nemecké združenie na ochranu spotrebiteľov. Citovalo pritom rozhodnutie súdu v Berlíne, ktorý mal vyniesť verdikt už 16. januára.

Súhlas užívateľov s podmienkami využívania ich osobných údajov označil súd za čiastočne neplatný. Podľa portálu bbc.com Facebook vo svojich východiskových nastaveniach porušoval súkromie užívateľov, pričom mal ukrývať funkcie dôležité pre ochranu osobných údajov.

Odporúčame:
Twitter dosiahol prvýkrát vo svojej histórii zisk, počet užívateľov však stagnuje

Sociálna sieť napríklad od užívateľov nezískala informovaný súhlas so sledovaním ich polohy alebo zobrazovaním odkazov na užívateľské profily vo výsledkoch internetových vyhľadávačov. Súd ďalej označil za protizákonnú požiadavku, aby užívatelia firme poskytovali svoje skutočné mená.

Proti verdiktu v spore, ktorého začiatok siaha do roku 2015, sa Facebook plánuje odvolať. Firma ale verí, že zmenami v nastaveniach zabezpečí súlad so zákonom. Odvolať sa chce aj združenie VZBV, keďže súd neprijal časť jeho námietok. Facebook má napríklad zavádzať, keď svoje služby opisuje ako bezplatné, pričom podľa združenia za ne užívatelia fakticky platia zdieľaním svojich osobných údajov.

Viac k témam: facebook, Nemecko, súdy, VZBV nemecké združenie na ochranu spotrebiteľov
Zdroj: Webnoviny.sk – Facebook vo svojich východiskových nastaveniach porušoval súkromie užívateľov © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Samsung dosiahol v Galante míľnik, závod vyrobil svoj stomiliónty výrobok

Kumulatívny obrat spoločnosti v galantskom závode počas šestnástich rokoch výroby dosiahol 35 miliárd eur. BRATISLAVA 15. augusta (WebNoviny.sk) – Galantský závod spoločnosti Samsung Electronics Slovakia opustil stomiliónty výrobok. Stalo sa tak po šestnástich rokoch výroby v tomto závode juhokórejskej spoločnosti. Deväťmiestne výrobné číslo má veľkoformátový televízor. Kumulatívny obrat spoločnosti v galantskom závode od roku 2002

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *