streda , 2 decembra 2020
Home / šport / Futbal / Manchester United sa stal terčom kybernetického útoku, informačné systémy sa im však podarilo uchrániť

Manchester United sa stal terčom kybernetického útoku, informačné systémy sa im však podarilo uchrániť

21.11.2020 (Webnoviny.sk) – Anglický futbalový klub Manchester United sa stal terčom kybernetických útočníkov. Vedenie “červených diablov” o tom informovalo na svojom webe a doplnilo tiež, že všetky kritické systémy sa podarilo uchrániť a sobotňajší súboj Premier League na štadióne Old Trafford proti West Bromwichu Albion nie je ohrozený.

“Klub podnikol rýchle kroky k ochrane svojich systémov pred útokom. V súčasnosti experti pracujú na tom, aby situáciu vyšetrili a čo najviac minimalizovali narušenie. Napriek tomu, že šlo o organizovanú sofistikovanú operáciu, klubové postupy sme mali nastavené tak, aby to všetko zvládli. Dostatočne skoro sme identifikovali útok a systém dočasne vypli, zabránili sme tým veľkým škodám a stratám údajov,” uvádza sa v stanovisku Manchestru United.

Vedenie tiež ubezpečilo svojich priaznivcov, že ich osobné údaje sú v bezpečí a nedošlo k ich úniku.

Viac k témam: kybernetický útok, kyberzločin, Premier League
Zdroj: Webnoviny.sk – Manchester United sa stal terčom kybernetického útoku, informačné systémy sa im však podarilo uchrániť © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

FC Barcelona zníži platy svojim hráčom, klub ušetrí vyše stodvadsať miliónov eur

Vedenie La Ligy mimoriadne znížilo platový strop pre kluby, najviac škrtať museli FC Barcelona a FC Valencia.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *