štvrtok , 22 októbra 2020
Home / šport / Hokej / Na Nemeckom pohári sa slovenská hokejová reprezentácia v novembri nepredstaví

Na Nemeckom pohári sa slovenská hokejová reprezentácia v novembri nepredstaví

17.10.2020 (Webnoviny.sk) – Slovenská hokejová reprezentácia sa v novembri nepredstaví na medzinárodnom turnaji o Nemecký pohár. Podujatia plánujú Nemci organizovať od 5. do 8. novembra v Krefelde.

Okrem výberu Slovákov sa z turnaja odhlásili aj Rusi. Informáciu priniesol nemecký magazín EishockeyNews. Dôvodom odhlásenia oboch výberov je situácia okolo pandémie koronavírusu.

Viac o téme: Koronavírus

Slovenská hokejová reprezentácia na Nemeckom pohári štartovala bez prerušenia od roku 2004. Odvtedy sa jej trikrát podarilo podujatie ovládnuť, raz skončila druhá a päťkrát tretia.

“Prípravy na Nemecký pohár vrcholia, no musíme riešiť menoslov účastníkov, keďže ruský aj slovenský tím sa odhlásili. Získali sme však potvrdenie štartu Lotyšov, obzeráme a ešte po jednom výbere,” prezradil prezident Nemeckého zväzu ľadového hokeja (DEB) Franz Reindl magazínu EishockeyNews. Okrem domácich Nemcov by na podujatí nemali chýbať ani Švajčiari.

Reindl tiež informoval, že turnaj by sa mal konať bez účasti divákov.

Viac k témam: Koronavírus, Nemecký pohár, Pandémia
Zdroj: Webnoviny.sk – Na Nemeckom pohári sa slovenská hokejová reprezentácia v novembri nepredstaví © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

HC Slovan Bratislava je v karanténe, koronavírus potvrdili u 18 hráčov aj v realizačnom tíme

Prvé mužstvo Slovana automaticky putovalo do karantény.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *