Prinášame čitateľom DENNÍKa POLITIKA príspevok v rámci rubriky ZAUJÍMAVOSTI – VÝBER Z RÔZNYCH ZDROJOV BEZ CENZÚRY v úplnom a necenzúrovanom znení ako bol uverejnený na web portále TU
Politickej diskusie, ktorá bola odvysielaná pre sledovateľov TV Markíza vo včerajších hodinách, sa zúčastnili volebný lídri, v niektorom prípade aj predsedovia, strany Vlasťako jej líder kandidátky Štefan Harabin, Dobrá voľba s predsedom Tomášom Druckerom, MKS, ktorú zastupoval Zsólt Simon a Most-Híd s volebným lídrom Arpádom Érsekom.
Zamerali sme sa najmä na vyjadrenia volebného lídra Vlasti Štefana Harabina. Pokiaľ vás však zaujímajú názory aj ostatných politikov tejto diskusie, dávame vám do pozornosti video na konci článku.
Ktoré 3 ministerstvá?
Na prvú otázku, ktoré tri ministerstvá by ste obsadili, ak by vám voliči dali dostatok hlasov Štefan Harabin odpovedal nasledovne, že „by to mali byť tie ministerstvá, ktoré sú najdôležitejšie pre chod štátu, aby sme mohli zaviesť poriadok, spravodlivosť a zákon pre každého. Aby ľudia nezomierali na vyliečiteľné choroby, aby sme mali dosť peňazí na diaľnice, cesty, dôchodcov….“
Je Orbánov režim v súlade s Ústavou?
Dnešný režim v Maďarsku považuje volebný líder Vlasti ako jednoznačne demokratický. „Je navyše aj v súlade s maďarskou Ústavou. Veď pán premiér Orbán správne odmietol kvóty na migrantov, pretože migračná a azylová politika je vo výlučnej kompetencii členských štátov.“ Podľa neho je preto nepochopiteľné, že Orbán, ktorý dodržiava ako maďarskú Ústavu, tak aj únijné právo, bol sankciovaný porušovateľmi práva z Európskej únie.
Migračná politika
V ďalšej téme podľa bývalého sudcu Najvyššieho súdu SR Európska únia kritizuje Poľsko, Maďarsko, Česko avšak Slovensko z hľadiska migračnej politiky nie. „Každý deň jazdím do práce električkou a vidím. Je tu oveľa viac migrantov ako sa uvádza. Strana Vlasť zabezpečí, že migranti pôjdu preč. My budeme dávať peniaze našim občanom a našim deťom,“ vyjadril sa jej volebný líder.
Problémy v školstve
V oblasti školstva Harabin predostrel, že „je nehoráznosťou, keď v súčasnej podobe vlády nemôžu deti na juhu Slovenska chodiť do slovenskej školy“. Za hlavné problémy v školstve považuje situácie, keď mimovládne organizácie chodia učiť na školy ako písať petície deti proti rodičom a proti učiteľom.
Ďalšími témami diskusie boli stratifikácia nemocníc, výstavba diaľnic či menežovanie justície po voľbách.
Zdroj: Netky Lukáš Čief
Foto: TASR, YouTube, Pixabay
Ďakujeme Jozefovi za TIP.
Vaše TIPY do DENNÍKa POLITIKA zasielajte na mail: tipydodennika@dennikpolitika.sk
NECENZUROVANÉ SPRÁVY ALEBO BULVÁR – prečítajte si, čo je DENNÍK POLITIKA – TU
DENNÍK POLITIKA vznikol ako projekt skupiny nezávislých novinárov a podnikateľov s cieľom zaplniť medzeru na mediálnom trhu a poskytovať správy v takej podobe, ako boli prijaté. V praxi to znamená, že prijatá správa sa nekomentuje (ak sa nejedná o komentár), ale sa podáva v tej podobe, ako bola získaná. Nechávame na čitateľovi, aby si vytvoril svoj vlastný názor. Správy necenzurujeme a necenzurujeme a ani nelimitujeme diskusiu. V tomto sme na európskom mediálnom trhu ako jediní, čo je tvrdenie, ktoré môžeme spoľahlivo dokázať. Veríme totiž, že sloboda slova je absolútna a nie relatívna, ako to je zakotvené v trestnom zákone takmer všetkých európskych krajín, vrátane Slovenska. Ak niekto zaručuje slobodu slova, ale obmedzuje ju tým, že tresce prejavy neznášanlivosti, útoky na inú rasu, náboženstvo, či etnickú skupinu – vlastne tú deklarovanú slobodu slova ruší. Kto totiž určuje ČO JE NEZNÁŠANLIVOSŤ a ČO JE ÚTOK NA INÚ ETNICKÚ SKUPINU? Zase len niekto konkrétny a robí to po línii svojich záujmov.
Poskytujeme priestor KAŽDÉMU, každej politickej strane – a čitatelia si určite všimli, že v tomto nerobíme rozdiel. Môže niekoho nahnevať, že dávame priestor niekomu, kto kritizuje jeho postoje, ale na druhej strane dáme priestor aj na reakciu, či na vlastný príspevok. Doteraz sme ešte NIKOHO neodmietli.
Vieme o tom, že náš denník nie je pre každého. Z tohto predpokladu sme aj vychádzali. Nie každý si chce myšlienky a správy utrieďovať sám. Sú ľudia, čo potrebujú spriaznenosť a pocit spolupatričnosti. DENNÍK POLITIKA je však pre týchto ľudí sklamaním. Poskytuje priestor pre každého a je jednak VÝBEROM informácií z celého sveta a na druhej strane FÓROM na vyjadrovanie pre čitateľov.
Ak sa niekomu zdá, že informácie, ktoré uverejňujeme sú nepravdivé, zavádzajúce a zbytočne škandalózne – mimo realitu, na to máme jednu odpoveď: Môže sa stať aj to. Tak ako všade inde, aj my máme rôzne zdroje informácií, externých spolupracovníkov a chyba sa môže stať. Na druhej strane uverejňujeme informácie, ktoré neuverejní NIKTO a to preto, že má strach alebo sa snaží ich zamlčať.
Čitatelia určite vedia o existencii WIKILEAKS. Jedná sa o sumár neuveriteľne znejúcich faktov a mnoho ľudí tieto informácie nikdy nevidelo. Môžu im veriť a nemusia, nič menej tieto informácie existujú a veľmi pravdepodobne sú aj pravdivé.
Pravda zvykne bolieť najviac. To je fakt, s ktorým sme počítali pri tvorbe nášho denníka, ale práve v tomto sme sa rozhodli nespraviť ústupok a presadzovať nezávislé informovanie a slobodu slova.
Na záver:
Chcete nám pomôcť skvalitniť a zlepšiť DENNÍK POLITIKA? Chcete nám pomôcť informovať verejnosť NESTRANNE, SLOBODNE A NEZÁVISLE ešte lepšie?
Uvítame pomoc stálych prekladateľov (angličtina, francúzština, španielčina, ruština, nemčina, prípadne aj iné jazyky), tvorcov videí, grafikov, informačných analytikov, autorov článkov, programátorov, študentov žurnalistiky, novinárov, jazykových korektorov/korektorky, proste každého, kto chce nejakým rozumným spôsobom zlepšiť obsah DENNÍKA POLITIKA.
Ozvite sa nám na: