Home / šport / Futbal / Okrem Ďuricu sa s reprezentáciou nik nechce rozlúčiť, prezradil tréner Kozák

Okrem Ďuricu sa s reprezentáciou nik nechce rozlúčiť, prezradil tréner Kozák

BRATISLAVA 9. novembra (WebNoviny.sk) – Okrem stopéra Jána Ďuricu nik z aktuálneho kádra slovenskej futbalovej reprezentácie nechystá rozlúčku s dresom národného tímu po skončení kvalifikácie na majstrovstvá sveta 2018. Prezradil to tréner Ján Kozák pred odletom mužstva na prípravný zápas proti Ukrajine, ktorý odohrajú slovenskí reprezentanti v piatok 10. novembra vo Ľvove.

Odporúčame:
Hamšík: Som iba čerstvý tridsiatnik. V reprezentácii ešte potiahnem

Keďže v kádri tímu je viacero tridsiatnikov, do úvahy prichádzalo i to, že Ďuricu budú nasledovať ďalší hráči. „Tento čas sme využili na rozhovory s hráčmi, ktorí už majú určitý vek, teda sú po tridsiatke. Neprekvapili ma, keďže za tie roky som ich spoznal. Nie je pre nich ľahké rozhodnúť sa v zmysle, že ďalšia kvalifikácia sa začne až o rok a pol. Ani oni sami nevedia, v akom stave a športovej forme budú, ale všetci do jedného povedali, že keď budú v poriadku a nominujem ich, veľmi radi prídu reprezentovať Slovensko. Takéto ich rozhodnutie som predpokladal, poznám ich, stále radi reprezentovali, tešili sa na zrazy, v zápasoch vydali zo seba všetko. Z tohto pohľadu som spokojný,“ povedal reprezentačný tréner Kozák.

Kým o tom, že Marek Hamšík bude v slovenskom drese pokračovať, neboli žiadne pochybnosti, v prípade Martina Škrtela prichádzala do úvahy aj možnosť, že skončí. „S Martinom a Marekom som sa rozprával na túto ešte pred kvalifikačným zápasom s Maltou. Marek hneď povedal jednoznačne, že chce naďalej reprezentovať. Martin si nechal mesiac na rozmyslenie, aby sa porozprával s rodinou. A teraz sa takisto vyjadril, že keď bude zdravý, veľmi rád pomôže,“ informoval tréner Slovenska o rozhodnutí dlhoročných opôr tímu.

Viac k témam: futbal, Ján Ďurica, Ján Kozák, slovenská futbalová reprezentácia
Zdroj: Webnoviny.sk – Okrem Ďuricu sa s reprezentáciou nik nechce rozlúčiť, prezradil tréner Kozák © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Slovan Bratislava obhájili titul v najvyššej slovenskej futbalovej súťaži, Zlaté Moravce sú už istý zostupujúci

„Tešíme sa, že sa nám podarilo získať titul, a to už päť kôl pred koncom súťaže", uviedol kormidelník Slovana Vladimír Weiss starší.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *