sobota , 26 septembra 2020
Home / šport / Futbal / Peter Pekarík je opäť zranený, po návrate na trávnik bol fit iba pár dní

Peter Pekarík je opäť zranený, po návrate na trávnik bol fit iba pár dní

10.9.2019 (Webnoviny.sk) – Slovenský futbalový reprezentant Peter Pekarík je opäť zranený. Obranca Herthy BSC Berlín pred deviatimi dňami absolvoval návrat po zranení v drese klubového tímu do 23 rokov, teraz bude účastníkovi I. bundesligy znovu chýbať.

Pekaríka čaká pauza

Pekarík si na tréningu reprezentácie privodil svalové zranenie v lýtku a čaká ho pauza. Pravý bek absentoval z toho dôvodu v oboch nedávnych kvalifikačných zápasoch o postup na ME 2020 proti Chorvátsku (0:4) a Maďarsko (2:1).

Žilinský rodák práve pre problémy s lýtkovým svalom vynechal veľkú časť letnej prípravy pred aktuálnou sezónou. Prvý septembrový deň sa vrátil do zápasového diania pri výhre rezervy Herthy 3:1 nad BFC Dynamo v regionálnej lige v skupine Severo-východ.

Duda proti Maďarsku nehral

Pekarík pri svojom debute absolvoval 90 minút a následne zamieril na zraz slovenskej futbalovej reprezentácie. Odtiaľ sa vrátil bez zápasovej praxe, ale s novým svalovým zranením. Podľa trénera Herthy Anteho Čoviča však tentoraz ide o druhú nohu ako v lete.

Pekaríkov krajan Ondrej Duda odohral proti Chorvátom celých 90 minút, ale v súboji s Maďarmi sa k slovu nedostal. “Myslím si, že pre nás to nie je na škodu,” poznamenal Čovič, ktorý už narážal na dôležitý sobotňajší bundesligový duel v Mainzi. Dudu očakávajú v utorok na tréningu Herthy.

Viac k témam: I. bundesliga
Zdroj: Webnoviny.sk – Peter Pekarík je opäť zranený, po návrate na trávnik bol fit iba pár dní © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Real Madrid vo svojom prvom zápase v novej sezóne La Ligy stratil body (video)

Real Madrid začal novú sezónu o týždeň neskôr ako väčšina jeho súperov, prvý zápas proti Getafe mu odložili.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *