streda , 26 februára 2020
Home / EKONOMIKA / Automobilový priemyseľ / Foto: Volkswagen predstavil model ID.3 a tvrdí, že jeho výroba elektromobilov bude zisková

Foto: Volkswagen predstavil model ID.3 a tvrdí, že jeho výroba elektromobilov bude zisková

10.9.2019 (Webnoviny.sk) – Veľký rozsah výroby v automobilke Volkswagen jej umožní dosahovať zisky pri produkcii cenovo dostupných elektrických áut.

Uviedol to generálny riaditeľ nemeckej automobilky Herbert Diess na autosalóne vo Frankfurte, kde spoločnosť predstavuje svoj elektromobil ID.3. Ide o elektrický kompakt so základnou cenou necelých 30 tis. eur.

Americký výrobca elektromobilov Tesla ešte nedosahuje zisky a podľa analytikov pre nemeckú automobilku BMW výroba elektromobilu i3 vytvára stratu.

“Náš prístup je odlišný. Prichádzame s veľkým objemom výroby, prichádzame s platformou, ktorá je len pre elektrické autá a vytvárame veľký rozsah výroby, pretože v rovnakom čase investujeme v Číne, Európe a v USA,” povedal pre agentúru AP šéf Volkswagenu Herbert Diess.

Cieľom Volkswagenu je, aby do roku 2030 tvorili elektromobily 40 percent jeho predajov.

Viac k témam: elektromobil, Volkswagen (VW)
Zdroj: Webnoviny.sk – Foto: Volkswagen predstavil model ID.3 a tvrdí, že jeho výroba elektromobilov bude zisková © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Takmer 60 percent nových áut registrovaných vlani v Európskej únii malo benzínový motor

Podiel elektrických vozidiel dosiahol v uplynulom roku 3 %, čo je medziročne viac o jeden percentuálny bod.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *