Home / HISTÓRIA / 73 rokov od vypuknutia Slovenského národného povstania

73 rokov od vypuknutia Slovenského národného povstania

Povstanie protištátnych živlov bolo potlačené a nemeckých hrdlorezov za to vyznamenal aj prezident Tiso. Takto si povstanie pripomína menšina. Zatiaľ ešte väčšina stále oslavuje SNP ako významnú historickú udalosť Slovákov.

Udalosti Slovenského národného povstania (SNP), ktoré sa začalo 29. augusta 1944, si obyvatelia Slovenska pripomenú aj v roku 2017. Zákonom Národnej rady Slovenskej republiky (NR SR) č. 241/1993 Z. z. o štátnych sviatkoch, dňoch pracovného pokoja a pamätných dňoch sa 29. august upravuje ako štátny sviatok Slovenskej republiky.

Centrálne oslavy 73. výročia SNP sú naplánované na 28.-29. augusta v Banskej Bystrici. Koncertom Štátnej opery a odovzdávaním Cien Múzea SNP osobnostiam alebo organizáciám, ktoré aktívne podporujú aktivity Múzea SNP, prípadne s ním dlhoročne spolupracujú, sa oslavy začnú 28. augusta, informoval portál muzeumsnp.sk.

Zdroj foto a info: web, fb a muzeumsnp.sk

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

ZAVRAŽDIL MILIÓNY NEVINNÝCH. Spravodlivosti neUNIKOL a ODVISOL

Včera (31.5.2019) uplynulo 57 rokov od popravy Adolfa Eichmanna. Eichmann bol hlavný vykonávateľ nacistického plánu …

Jeden komentár

  1. … a prečo nemeckých? Vari nevieme, že SNP potláčala SS divízia „Galizien“ – po slovensky „Halič“, a volala sa tak preto, lebo jej príslušníci pochádzali z ukrajinskej Haliče – teda Ukrajinci, nie Nemci…
    … hrdlorezi? – a komu hrdlo podrezali?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *