Home / šport / Futbal / Spartak odmieta nastúpiť proti Slovanu Bratislava na Tehelnom poli, Trnavčania uviedli alternatívy

Spartak odmieta nastúpiť proti Slovanu Bratislava na Tehelnom poli, Trnavčania uviedli alternatívy

TRNAVA 22. februára (WebNoviny.sk) – Futbalový klub FC Spartak Trnava odmieta nastúpiť v nedeľu 3. marca 2019 v zápase predposledného 21. kola základnej časti najvyššej slovenskej súťaže proti domácemu tímu ŠK Slovan Bratislava na zrekonštruovanom Tehelnom poli. Dôvodom je skutočnosť, že štadión doteraz nie je skolaudovaný.

„Odmietame odohrať rizikový zápas na stavenisku, a to najmä z hľadiska bezpečnosti všetkých aktérov, ale najmä našich hráčov, realizačného tímu a fanúšikov,“ uvádza sa v stanovisku, ktoré vedenie trnavského klubu v piatok poslalo Slovenskému futbalovému zväzu (SFZ), Únii ligových klubov (ÚLK) a klubu ŠK Slovan Bratislava.

Nedostatky pred zápasom

„Podľa našich informácií nie je nový štadión na Tehelnom poli skolaudovaný, dokonca do dočasného užívania je odovzdaná iba jedna, a to hlavná tribúna, ostatné nie, čo je absolútne v rozpore, aby sa tam hral majstrovský zápas. Nehovoriac o ďalších nedostatkoch, ktoré sú absolútne v rozpore s Komisiou pre štadióny a ihriská SFZ,“ dopĺňa sa v stanovisku trnavského klubu po piatkovej bezpečnostnej porade.

Problémom je podľa vedenia úradujúceho slovenského majstra aj postoj Slovana Bratislava k fanúšikom hostí, ktorí podľa stanoviska „andelov“ dostali príliš málo vstupeniek.
„Organizátor zápasu poskytol 400 kusov vstupeniek do sektoru hostí, čo je menej ako 2 % z aktuálnej kapacity štadióna. Pre náš klub je toto neakceptovateľné. Žiadame o navýšenie vstupeniek do sektoru hostí pre našich fanúšikov na 5 %, čo je 1100 vstupeniek,“ uvádza sa v stanovisku „červeno-čiernych“. Slovan pritom iba nedávno ohlásil, že stretnutie je vypredané, kapacita štadióna na Tehelnom poli je 22 500 miest.

Alternatívy na uskutočnenie duelu

Trnavčania vidia aj ďalšie alternatívy na uskutočnenie duelu. „Na zápas odmietame nastúpiť, resp. sme ochotní súhlasiť s jeho odložením a odohraním až po tom, čo štadión bude spĺňať všetky potrebné kritériá k jeho odohraniu. Ako ďalšiu z možností ho navrhujeme odohrať v pôvodnom termíne na štadióne na Pasienkoch,“ píše sa v spomenutom stanovisku FC Spartak.

„V prípade, že sa našimi vyššie uvedenými námietkami nebude organizátor a príslušné riadiace orgány zaoberať, budeme o situácii informovať Európsku futbalovú úniu (UEFA). Nie je totiž možné hrať zápas na stavenisku a hazardovať s bezpečnosťou a zdravím všetkých aktérov,“ uzavrel trnavský klub vo svojom stanovisku.

Viac k témam: FC Spartak Trnava, Fortuna liga, SFZ Slovenský futbalový zväz, ŠK Slovan Bratislava, ÚLK Únia ligových klubov
Zdroj: Webnoviny.sk – Spartak odmieta nastúpiť proti Slovanu Bratislava na Tehelnom poli, Trnavčania uviedli alternatívy © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Weiss mladší už v roku 2023 nezasiahne do duelov Slovana Bratislava, trápi ho chronický zápal

Prezradil tiež, že so záujmom sleduje výkony spoluhráčov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *