Home / SLOVENSKO / Sú to dospelí ľudia a svoje spory si majú vedieť vyriešiť sami, reaguje Bugár na konflikt Fica a Kisku

Sú to dospelí ľudia a svoje spory si majú vedieť vyriešiť sami, reaguje Bugár na konflikt Fica a Kisku

BRATISLAVA 22. februára (WebNoviny.sk) – S prezidentom Andrejom Kiskom mal predseda koaličného Mosta-Híd Béla Bugár nejeden telefonický aj osobný rozhovor medzi štyrmi očami. Obsah týchto rozhovor však považuje za dôverný, preto o nich nebude na verejnosti nikdy hovoriť.

Uvádza sa to v stanovisku Bélu Bugára, ktoré agentúre SITA poskytla hovorkyňa strany Klára Debnár. Bugár tak reaguje na informácie, ktoré v piatok uviedol prezident Kiska. Povedal, že práve Bugár mu zatelefonoval a povedal mu, že expremiér a predseda Smeru-SD Robert Fico sa chce stať predsedom ústavného súdu.

„Už ma prestáva baviť, že vždy, keď sa dvaja ústavní činitelia hádajú, ja mám byť ten, kto to má vysvetľovať a urovnávať. Sú to dospelí ľudia, ktorí by svoje vzájomné spory mali vedieť vyriešiť civilizovane a sami,“ dodáva sa v stanovisku.

Pomsta za nevymenovanie na ústavného sudcu

Trestné stíhanie voči konateľovi firmy KTAG, ktorú spoluvlastní prezident Andrej Kiska, je pomstou expremiéra a predsedu Smeru-SD Roberta Fica voči prezidentovi. Je to pomstou za to, že ho odmietol vymenovať za sudcu či dokonca predsedu Ústavného súdu SR. Vo svojom piatkovom vyjadrení to uviedol Kiska. Zároveň opísal, ako mu telefonoval koaličný partner, predseda Mosta-Híd Béla Bugár, že Fico chce ísť na ústavný súd.

Prezident tvrdí, že Fico mu odkázal, že buď ho vymenuje, alebo sa voči nemu spustí vojna. Podľa prezidenta z toho vyplýva, že po tom, čo sa mu v júni skončí mandát, bude v kauze vratiek DPH vo firme KTAG obvinený aj on. Informoval, že právnym zástupcom spoločnosti je exminister spravodlivosti Daniel Lipšic, ktorý má prezidentovu plnú dôveru.

Podľa Fica naopak Kiska ovplyvňoval orgány

Predseda strany Smer-SD Robert Fico odmieta obvinenia prezidenta Andreja Kisku o tom, že sa prezidentovi vyhrážal. Fico tiež uviedol, že naopak, prezident Kiska ovplyvňoval orgány činné v trestnom konaní, keď sa informoval o prípade svojej spoločnosti KTAG. Fico navyše očakáva od prokuratúry alebo polície, že vyvrátia tvrdenia prezidenta o ich účelovom zneužití predsedom alebo stranou Smer.

„Ja som netušil, že bude vznesené nejaké obvinenie, ani ma to nezaujíma. Rozhodli o tom orgány činné v trestnom konaní a nie Fico,“ povedal.

Prezident Andrej Kiska v piatok na brífingu uviedol, že obvinenie konateľa firmy KTAG je pomstou za to, že nesúhlasil s vymenovaním Roberta Fica za predsedu Ústavného súdu SR. Fico tieto vyjadrenia poprel a povedal, že v prípade, že má prezident Kiska nejaké informácie, má ich odstúpiť polícii.

Viac k témam: Kiska Travel Agency (KTAG), Most-Híd, predseda strany Smer-SD, prezident Slovenskej republiky
Zdroj: Webnoviny.sk – Sú to dospelí ľudia a svoje spory si majú vedieť vyriešiť sami, reaguje Bugár na konflikt Fica a Kisku © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Žilinka upozorňuje Pellegriniho na vládnu novelu zákona o ochrane oznamovateľov, je podľa neho protiústavná

Ochrana oznamovateľov protispoločenskej činnosti Policajného zboru z radov príslušníkov Policajného zboru, ktorí ju momentálne požívajú, zanikne.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *