Home / VÝBER Z RÔZNYCH ZDROJOV BEZ CENZÚRY / Židia nesúhlasia s videom Matice o Slovensko štáte

Židia nesúhlasia s videom Matice o Slovensko štáte

Stanovisko ÚZŽNO k dokumentu Matice v plnom znení: Poslaním Matice je rozvíjať a upevňovať slovenské vlastenectvo, prebúdzať a umocňovať národné povedomie Slovákov i krajanov žijúcich v zahraničí.

Nikde sa nepíše o vytváraní si nejakej alternatívnej histórie, ani prekrúcaní faktov. Matica sa dlhodobo a systematicky popiera alebo ospravedlňuje zločiny, ktoré sa na Slovensku stali počas vojny. Video, ktoré Matica zverejnila k výročiu založenia fašistického Slovenského štátu toto presne robí.

Zľahčuje, zatajuje a nehovorí celú pravdu. Nezabúdajme, že Slovenský štát si vlastnoručne spísal viac ako 270 protižidovských zákonov. Toľko nemalo ani samotné Hitlerovo Nemecko. Tisov režim sa tak chcel židovských spoluobčanov zbaviť, že Nemecku za každého zaplatil 500 ríšskych mariek. Chcel mať istotu, že sa už na Slovensko nevrátia.

Nadprácu robili aj Slováci slúžiaci v Osvienčime ako dozorcovia alebo slovenská armáda, ktorá má na svedomí masakru v bieloruskej dedinke Malodušie.

Matica Slovenská taktiež zámerne zabúda na odvahu stoviek Slovákov, ktorí sa postavili vtedajšiemu režimu, riskujúc vlastné životy aj svojich rodín, aby zachránili židovských spoluobčanov pred istou smrťou. Vytesňuje aj tých, ktorí proti fašizmu zdvihli v SNP zbrane. Týchto ľudí ÚZŽNO považuje za skutočných hrdinov.

Zdroj: http://www.delet.sk/spravy-a-politika/slovensko/stanovisko-uzzno-k-dokumentu-matice

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Ako a koľko zarába USA na vojne na UKRAJINE ? ŠOKujúce odhalenia

Deväť mesiacov po invázii na Ukrajinu začína Vladimir Putin lámať Západ. Najvyšší európski predstavitelia sú …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *