Home / POLITIKA / EXKLUZÍVNE s Jakubcom o Jakubcovi

EXKLUZÍVNE s Jakubcom o Jakubcovi

V POLITIKE SOM UŽ DÁVNO

„Napriek svojmu veku sa cítim byť v politike už dávno. Pôvodne cez združenie Úrad pre národný rozvoj SR, ktorý sa transformoval na hospodársku organizáciu. Je to vlastne združenie ľudí, čo sa zaujímajú o verejný život. Majú voľný priestor a vyjadrujú sa k otázkam hospodárskym, ako aj sociálnym a národným“, hovorí sympatický, 33-ročný podnikateľ a umelec PhDr. Martin Jakubec, PhD. POZNÁ HO SNÁĎ KAŽDÝ Jeho tvár je tvárou, ktorá nie je neznáma. Naopak. Dalo by sa povedať, že ho takmer doslova pozná „každý“. Známy podnikateľ v cateringu, realitnom biznise, šoubiznise ako populárny spevák, moderátor a zabávač. Vzdelaný, mladý a angažovaný človek. Ako sám tvrdí „impulzov zo strany občanov na môj vstup do politiky bolo obrovské množstvo. Ľudia sa ma po celej republike pýtali – prečo tam ešte nie ste?“

MÁ ČO PONÚKNUŤ

„Odbornosť je garantom úspechu“, hovorí s úsmevom Jakubec. Pod vlajkou Národnej koalície združuje tím odborníkov na všetky ekonomické a sociálne problémy krajiny. „Každý sa môže slobodne vyjadriť k nastoleným problémom. Zárukou mi je odborná spôsobilosť ľudí v našom tíme, ich entuziazmus a úprimná snaha o zmenu.“ Zmena – toto slovo rezonovalo z každej odpovede doktora Jakubca. Dnes je podpredsedom Národnej koalície pre médiá a mediálnu politiku, kde prezradil že sa bude uchádzať na aprílovom sneme strany aj o post predsedu strany. Tvorí tak úzke jadro tímu, ktorý povedie stranu do župných, komunálnych a neskôr aj do parlamentných volieb. „Za 12 rokov som pochodil celú krajinu. Stretol som tisíce ľudí v každom kúte Slovenska. Poznám ich problémy, viem ako pomôcť. Odmietam politiku, kde kandidát na politickú funkciu sa o ľudí začne zaujímať tri mesiace pred voľbami a prestane v deň volieb.

STRETÁVAL AJ KOTLEBU

Jakubec potvrdzuje aj intenzívne kontakty s Mariánom Kotlebom a jeho ĽSNS. „Kontakty boli, ale spolupráca zlyhala na organizačno-technických problémoch. Jednania už prebiehajú cez naše interné spojky, ale o členstve v ĽSNS som neuvažoval. Budúcu spoluprácu nevylučujem. Kotlebovi som sympatický ja pre moju národnú a sociálnu orientáciu a húževnatosť, mne sa na Kotlebovi zase páči, že je de facto taký burič v stojatých vodách našej politickej scény“.

CHCE AJ MLADÝCH

„Našou pevnou cieľovou skupinou voličstva sú ľudia vo veku od 40 do 70 rokov. Logicky máme slabšiu podporu u mladých ľudí, tí sú pasívni k voľbám. Tých by mala osloviť naša téma zmeny. Domnievam sa, že spoločnosť potrebuje novú, a najmä mladšiu politickú reprezentáciu, nezaťaženú rozhodnutiami a traumami z minulosti. Dnes je slovenská politická scéna zložená z ľudí, ktorí sú tam cez 20 rokov. 20 rokov mali čas, aby dokázali, že sú tam oprávnene. Nakoľko to nedokázali, mali by byť nahradení pretože sú nadbytoční. A mladí ľudia môžu spolurozhodnúť o tejto zmene, teraz. Nemôže im to byť šuma fuk, ide o našu budúcnosť, tak ukáž že Ti na tom záleží konečne!“, dodáva rezolútne Martin Jakubec.

NÁDEJ PRE MILOVNÍKOV ZVIERAT

„Som vášnivým psíčkarom a viem, aký ťažký život majú v našich mestách, ale aj na dedinách. Nedostatočné priestorové zabezpečenie, hygienická vybavenosť nesvedčí o starostlivosti obcí a vyššieho územného celku. A hlavne legislatívne ustanoviť definíciu zvieraťa v právnom výklade, zabezpečiť jeho ochranu proti týraniu a zabíjaniu, trestať páchateľov ukrutností páchaných na zvieratách. Toto všetko chcem radikálne zmeniť“, dodáva kandidát na bratislavského župana, ktorý je známy, ako sponzor útulkov pre zvieratá bez veľkej osobnej publicity, čo je o to cennejšie.

PRÁCA PRE OBYVATEĽOV ŽUPY

„Budem prvý kontakt s občanmi samosprávneho kraja pri riešení ich otázok a problémov. Chcem byť verejný mediátor a pomoc. Ide mi o to, aby obyvatelia BSK dostávali na župe zákazky a aby bol vytvorený poradný orgán pre zamestnávanie ľudí – priamo na úrade. Nie je predsa možné, aby obyvatelia kraja, kde žijú, pracujú a odvádzajú dane, boli pri verejných obstarávaniach znevýhodnení. Toto nedopustím.“ Aj to je jedna z programových téz mladého kandidáta na najvyšší komunálny post v Bratislavskej župe.

TRUMP ALE AJ PUTIN

Médiá ho titulujú, ako slovenského Trumpa. Podniká v médiách, nebojí sa prísť so zmenou a dokáže poriadne zamotať politickú scénu. To je Dr. Martin Jakubec. On sám obdivuje politickú zručnosť Vladimíra Putina, rešpektuje jeho schopnosť mať autoritu a presadzovať svoje vízie. Trump je pre neho inšpiráciou a idolom. „V minulom živote bol asi mojím otcom, sme si podobní, obaja vieme čo robíme“. Na Slovensko chce pozvať bývalý manželský pár Ivanu a Donalda Trumpa.

REGISTROVANÉ PARTNERSTVÁ – ÁNO

„Z nikoho nebudem robiť občana druhej kategórie. Dnes už nemožno povedať, že na Slovensku tento problém neexistuje a že je tabu. Jednoducho je tu a treba ho korektne riešiť. Tak, ako každý iný problém. Táto komunita musí mať svoje práva a nárok žiť šťastne, tak ako každá iná. Taká je dnešná doba, nežijeme 100 rokov za opicami a ignorovaním sa nič nevyrieši.“ Som veľmi tolerantný človek, ku každému, kto si to zaslúži.“. Samozrejme táto téma je to na široký diskurz, no tolerancia je prvý predpoklad ktorý nás môže sprevádzať na ceste k riešeniu problémov, dodal Martin Jakubec.

dsc01023u

exred.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Gürtler: Je dôležité si pripomínať deň obetí holokaustu a rasového násilia

Spomíname si na obete holokaustu. Pamätná tabuľa na budove rezortu školstva bude pripomínať smutné obdobie …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *