Home / šport / MOTOR šport / Robert Kubica sa definitívne vráti do F1 a bude jazdiť za tím Williams

Robert Kubica sa definitívne vráti do F1 a bude jazdiť za tím Williams

VARŠAVA 22. novembra (WebNoviny.sk) – Poliak Robert Kubica sa v budúcej sezóne opäť súťažne predstaví v kolotoči formuly 1. Tridsaťtriročný rodák z Krakova bude hájiť farby tímu Williams.

„Bola to náročná cesta, návrat do kokpitu F1 sa zdal byť takmer nemožný. To, že budem na budúci rok súčasťou F1, považujem za jeden z najväčších úspechov môjho života,“ povedal Kubica podľa Sky Sports. Jeho tímovým kolegom vo Williamse bude George Russell.

Ako už v utorok informovala rozhlasová stanica RMF FM, Kubicov návrat do seriálu F1 sponzorsky podporí 10 miliónmi dolárov poľský naftársky koncern Orlen.

Pre Kubicu to bude návrat do F1 po ôsmich rokoch – v minulosti (2006 – 2010) pôsobil v zoskupeniach BMW Sauber a Renault. Kariéru Roberta Kubicu nepríjemne poznačila hrozivá havária vo februári 2011, z ktorej sa zotavoval dlhé mesiace.

Viac k témam: F1 Formula 1, Robert Kubica, Williams
Zdroj: Webnoviny.sk – Robert Kubica sa definitívne vráti do F1 a bude jazdiť za tím Williams © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Lewis Hamilton sa teší na nové výzvy v tíme Ferrari, ale v Mercedese má ešte nedokončenú prácu

Lewis Hamilton vo Ferrari nahradí španielskeho jazdca Carlosa Sainza mladšieho, ktorý sa s predstaviteľmi stajne nedohodol na novom kontrakte.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *