Home / SVET / Kaczynski žaluje exprezidenta Walesu pre obvinenia súvisiace s haváriou v Smolensku

Kaczynski žaluje exprezidenta Walesu pre obvinenia súvisiace s haváriou v Smolensku

VARŠAVA 22. novembra (WebNoviny.sk) – Jaroslaw Kaczynski, líder poľskej vládnej strany Právo a Spravodlivosť (PiS), zažaloval nositeľa Nobelovej ceny mieru Lecha Walesu za to, že ho vo vyjadreniach na sociálnych sieťach obvinil zo zodpovednosti za haváriu vládneho špeciálu v ruskom Smolensku.

Pri leteckom nešťastí v roku 2010 zahynulo jeho dvojča, vtedajší prezident Lech Kaczynski, ako aj 95 ďalších vysokopostavených vládnych a vojenských predstaviteľov krajiny.

V jednom poste z roku 2016 Walesa napísal, že to bol Kaczynski, kto cez telefón nahováral prezidenta, aby lietadlo pristálo napriek hustej hmle. Kaczynski chce, aby Walesa priznal, že jeho slová neboli pravdivé a žiada, aby zaplatil odškodné 30-tisíc zlotých (v prepočte 7 000 eur), ktoré majú byť určené na charitu.

Viac k témam: Jaroslaw Kaczyňski, Lech Walesa
Zdroj: Webnoviny.sk – Kaczynski žaluje exprezidenta Walesu pre obvinenia súvisiace s haváriou v Smolensku © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Peskov potvrdil, že Rusko začalo sťahovať svoje mierové sily z Náhorného Karabachu

Rusko nasadilo niekoľko tisíc vojakov v Náhornom Karabachu v roku 2020 po vtedajšej eskalácii konfliktu Arménska a Azerbajdžanu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *