piatok , 25 septembra 2020
Home / EKONOMIKA / Ekonomika sveta / Trump chce zablokovať vstup China Mobile na americký trh, dôvodom sú záujmy národnej bezpečnosti

Trump chce zablokovať vstup China Mobile na americký trh, dôvodom sú záujmy národnej bezpečnosti

BRATISLAVA 3. júla (WebNoviny.sk) – Administratíva prezidenta Donalda Trumpa chce zablokovať vstup čínskeho mobilného operátora China Mobile na americký trh.

Oznámilo to v pondelok federálne ministerstvo obchodu, ktoré sa odvolávalo na záujmy národnej bezpečnosti. Štátom vlastnená čínska firma požiadala federálny telekomunikačný úrad o vydanie licencie ešte v roku 2011, ministerstvo ju ale odporučilo zamietnuť.

Odporúčame:
Americký veľvyslanec rezignoval pre frustráciu z prezidenta Trumpa

„Po intenzívnej komunikácii s China Mobile sa nepodarilo prekonať obavy týkajúce sa zvýšených rizík v oblasti vymáhania amerických zákonov a záujmov národnej bezpečnosti,“ uviedlo ministerstvo.

Správa prichádza v čase rastúceho napätia v obchodných vzťahoch medzi USA a Čínou. V piatok v USA vstúpia do platnosti zvýšené clá na čínske tovary, ktorých dovozy majú hodnotu 34 mld. USD. Peking by mal podľa očakávaní zareagovať vlastnými odvetnými clami v rovnakom objeme.

(1 EUR = 1,1639 USD)

Viac k témam: China Mobile, Donald Trump, USA
Zdroj: Webnoviny.sk – Trump chce zablokovať vstup China Mobile na americký trh, dôvodom sú záujmy národnej bezpečnosti © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Rusko sa Svetovej obchodnej organizácie sťažuje na americké clá, pripojilo sa k ďalším krajinám

Podaním sťažnosti sa Moskva pripojila k Európskej únii, Kanade, Mexiku a Nórsku. ŽENEVA, WASHINGTON 3. júla (WebNoviny.sk) – Rusko podalo sťažnosť na pôde Svetovej obchodnej organizácie (WTO) voči tomu, že administratíva amerického prezidenta Donalda Trumpa zaviedla 25-percentné clo na oceľ a 10-percentné na hliník. Týmto krokom sa Rusko pripojilo k Európskej únii, Kanade, Mexiku a

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *