sobota , 31 októbra 2020
Home / EKONOMIKA / Ekonomika sveta / Rusko sa Svetovej obchodnej organizácie sťažuje na americké clá, pripojilo sa k ďalším krajinám

Rusko sa Svetovej obchodnej organizácie sťažuje na americké clá, pripojilo sa k ďalším krajinám

ŽENEVA, WASHINGTON 3. júla (WebNoviny.sk) – Rusko podalo sťažnosť na pôde Svetovej obchodnej organizácie (WTO) voči tomu, že administratíva amerického prezidenta Donalda Trumpa zaviedla 25-percentné clo na oceľ a 10-percentné na hliník.

Týmto krokom sa Rusko pripojilo k Európskej únii, Kanade, Mexiku a Nórsku. Po podaní sťažnosti nastáva obdobie na konzultácie medzi oboma stranami a ak sa do 60 dní nedosiahne dohoda, Moskva môže požiadať o to, aby rozhodol panel WTO.

Odporúčame:
Trumpove diskriminačné clá nemôžu podľa Medvedeva ostať bez odvety, Rusko chystá protiúder

Americký prezident Svetovú obchodnú organizáciu varoval, že ak sa s USA nebude zaobchádzať “primerane, budeme niečo robiť”. Trump opätovne poprel, že plánuje odchod USA z WTO, ale novinárom povedal, že táto obchodná organizácia musí zmeniť svoje správanie. Prezident konštatoval, že WTO zaobchádzala s USA “veľmi zle a dúfam, že zmenia svoje správanie”.

Viac k témam: clá USA, Rusko, Svetová obchodná organizácia (WTO), USA
Zdroj: Webnoviny.sk – Rusko sa Svetovej obchodnej organizácie sťažuje na americké clá, pripojilo sa k ďalším krajinám © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Trump chce zablokovať vstup China Mobile na americký trh, dôvodom sú záujmy národnej bezpečnosti

Štátom vlastnená čínska firma požiadala federálny telekomunikačný úrad o vydanie licencie ešte v roku 2011, ministerstvo obchodu odporúča žiadosť zamietnuť z dôvodu ochrany národnej bezpečnosti. BRATISLAVA 3. júla (WebNoviny.sk) – Administratíva prezidenta Donalda Trumpa chce zablokovať vstup čínskeho mobilného operátora China Mobile na americký trh. Oznámilo to v pondelok federálne ministerstvo obchodu, ktoré sa odvolávalo

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *