piatok , 25 septembra 2020
Home / EKONOMIKA / Ekonomika sveta / Walt Disney dostal súhlas na prevzatie 21st Century Fox, regulátori mu však stanovili podmienky

Walt Disney dostal súhlas na prevzatie 21st Century Fox, regulátori mu však stanovili podmienky

LONDÝN 28. júna (WebNoviny.sk) – Americkí regulátori schválili plán mediálneho konglomerátu Walt Disney Co kúpiť väčšinu majetku spoločnosti 21st Century Fox za 71,3 mld. USD.

Podmienkou protimonopolného oddelenia amerického ministerstva spravodlivosti je však predaj regionálnych športových kanálov firmy Fox v USA. Informuje o tom portál bbc.com. Konglomerát Disney, ktorý signalizoval ochotu predať športové kanály, uviedol, že ho rozhodnutie “potešilo”.

Odporúčame:
Uber zostáva v Londýne, súd taxislužbe obnovil licenciu

Disney plánuje kúpiť majetok spoločnosti Fox v nádeji, že rozšíri obsah, ktorý môže ponúkať. Plánuje totiž poskytovanie služieb, ktoré by konkurovali streamingovým firmám, ako je Netflix. Zámer prevziať spoločnosť 21st Century Fox konglomerát Disney prvýkrát ohlásil v decembri minulého roka a po schválení zo strany amerických regulátorov sa pravdepodobnosť akvizície významne zvýšila.

Plán však skomplikoval záujem konkurenčnej firmy Comcast, ktorá tento mesiac navrhla, že Fox prevezme za 65 mld. USD. Prekonala tak pôvodnú ponuku firmy Disney v sume 52,4 mld. USD. Spoločnosť Fox sa však vyjadrila, že chce pokračovať v rokovaniach s Disney po tom, ako konglomerát svoju ponuku zvýšil na 71,3 mld. USD.

(1 EUR = 1,1616 USD)

Viac k témam: 21st Century Fox, Walt Disney
Zdroj: Webnoviny.sk – Walt Disney dostal súhlas na prevzatie 21st Century Fox, regulátori mu však stanovili podmienky © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Trump chce zablokovať vstup China Mobile na americký trh, dôvodom sú záujmy národnej bezpečnosti

Štátom vlastnená čínska firma požiadala federálny telekomunikačný úrad o vydanie licencie ešte v roku 2011, ministerstvo obchodu odporúča žiadosť zamietnuť z dôvodu ochrany národnej bezpečnosti. BRATISLAVA 3. júla (WebNoviny.sk) – Administratíva prezidenta Donalda Trumpa chce zablokovať vstup čínskeho mobilného operátora China Mobile na americký trh. Oznámilo to v pondelok federálne ministerstvo obchodu, ktoré sa odvolávalo

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *