Home / POLITIKA / Marian Zaboj komentuje kanditátky do parlamentu: Demokrati Slovenska – Ľudo Kaník

Marian Zaboj komentuje kanditátky do parlamentu: Demokrati Slovenska – Ľudo Kaník

Moje hodnotenie tejto kandidátky je smutné. Smutné samo o sebe a smutné, lebo Ľudo. Mnohí veľkí politici trpia komplexom. Nadobudnú pocit dôležitosti a nevedia, kedy odísť. Ľudo Kaník nikdy nebol veľkým politikom. Na pomery Slovenska bol ale politikom, ktorý urobil viac dobrých činov ako zlých a svojim konaním posunul Slovensko aspoň kúsok dopredu. Poniektorí Kaníka považujú za zradcu, ktorý predal stranu Dzurindovi za miesto ministra. Spätne možno konštatovať, že hlasy, ktoré išli SDKU a neprepadli vo voľbách v prospech trojpercentnej DS na základe osobného rozhodnutia Kaníka znamenali, že komunisti v rôznych farbách nezískali v tých voľbách moc. Toto gesto, akokoľvek bolo subjektívne, sa odvtedy nikdy v slovenskej politike neopakovalo. Výsledok je preto taký, že od roku 1989 do roku 2020 ovládajú Slovensko komunisti celkovo viac ako 20 rokov.

Kaník – ten „sociálny netvor“ ako ho nazval komunista Fico bol jediným ministrom, ktorý nabral odvahu riešiť parazitujúcich neprispôsobivých občanov (zväčša cigánov). Bol jedným z mála, ktorý pomohol rozvoju podnikania na Slovensku a urobil aj pár ďalších dobrých činov.

V marci 2016 mal Kaník ako poslanec NR SR skončiť. Skončiť so cťou politika – ministra, ktorý sa za svoju minulosť nemusí hanbiť a rozumný volič by mu hocikedy podal ruku a pozdravil ho.

Všetko je ale nakoniec inak.

Ľudo Kaník v marci v NR SR 2016 ako poslanec skončí. Skončí ako malý politik, ktorý pre osobné nezhody a nevraživosť v SDKU opäť kandiduje, aby …vie len Ľudo sám.

Škoda. Kaník získal na svoju kandidátku 33 osôb. Hodnotiť tieto osoby je zbytočné. Získajú spolu s Kaníkom tak mizivé percento, že Kaník odíde zo slovenskej politiky ako kokos.

Marian Zaboj

redaktor

predchádzajúce komentáre:

Marian Zaboj komentuje kanditátky do parlamentu: TIP

Marian Zaboj komentuje kanditátky do parlamentu: Strana moderného Slovenska

Marian Zaboj komentuje kanditátky do parlamentu: OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO-NOVA)

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Je rozhodnuté! MATOVIČ-HEGERova VLÁDA končí!!! Čo bude ďalej so Slovenskom?

Klinec do MATOVIČ-HEGERovej VLÁDY dáva exMATOVIČOV poslanec. Prídáva sa aj kotlebova kandidátka Vorobelová. Tenista Ján Krošlák, …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *