Home / EKONOMIKA / FB trolovia: Poďte žiť do Putinovho Ruska! Krásny život zo 124 eur mesačne

FB trolovia: Poďte žiť do Putinovho Ruska! Krásny život zo 124 eur mesačne

Prepad cien ropy a sankcie oberajú Rusov o cenné ruble. Väčšina z nich hodnotí svoju finančnú situáciu ako priemernú. Skoro polovica obyvateľov Ruskej federácie mala v roku 2015 podľa prieskumu verejnej mienky mesačný príjem vyšší ako 10-tisíc rubľov (124 eur). Informuje o tom spravodajský web Gazeta.ru s odvolaním sa na údaje Ruského centra pre prieskum verejnej mienky (VTsIOM).

Napriek tomu Facebookoví proruskí trolovia vyzývajú: Poďte žiť do Putinovho Ruska. Krásny život zo 124 eur mesačne!

Príjem do 10-tisíc obdržalo 46 percent oslovených obyvateľov. V príjmovej kategórii 10- až 15-tisíc rubľov bolo 26 percent oslovených a ďalších 28 percent si mesačne prišlo na 15-tisíc rubľov (186 eur) a viac.

Väčšina Rusov hodnotí svoju finančnú situáciu ako priemernú. VTsIOM realizoval prieskum v decembri 2015 na vzorke 1600 ľudí zo 130 obcí v 46 regiónoch Ruska.

Ruská ekonomika sa prepadá

Ruské ministerstvo hospodárstva predpokladá, že ekonomika v minulom roku klesla o 3,7 až 3,8 percenta. Svetová banka (SB) odhadla pokles HDP o 3,8 %.

Ľudia mali nižšie príjmy ako v minulosti. Inflácia v krajine rástla, takže za obdržané peniaze si Rusi mohli dovoliť ešte menej tovarov a služieb ako predtým.

Hospodárstvo krajiny zápasí najmä s prepadom cien ropy a sankciami Západu. Nový rok federácia odštartovala ďalšie sankcie. Tie namierila najmä voči Ukrajine i Turecku.

Takmer polovica Rusov by sa presťahovala

Podľa iného prieskumu je takmer polovica Rusov ochotná presťahovať sa, ak by v mieste nového bydliska získala vyššiu mzdu.

V ceste za lepšie platenou prácou Rusom podľa výsledkov ankety bránia najmä ťažkosti s bývaním, neschopnosť zabezpečiť zamestnanie pre ďalších rodinných príslušníkov či málo informácií o voľných pracovných miestach.

Bývalý ruský minister financií Alexej Kudrin tvrdí, že prepad federálnej ekonomiky ešte nedosiahol dno. Informoval o tom magazín Forbes.

Ropa

Rusko schválilo svoj rozpočet s tým, že ceny ropy budú za 50 amerických dolárov za barel, tie sa však obchodujú na nižšej úrovni. Klesli už pod 40 USD/barel.

Nahor, nad 38 USD/barel, ich posunulo zvýšené napätie medzi kľúčovými producentmi na Blízkom východe, Saudskou Arábiou a Iránom. Na trhu sa totiž zvýšili obavy trhov z možného narušenia dodávok ropy.

Rusko sa čiastočne snaží zabezpečiť výpadok príjmov z predaja vyššieho množstva vyťaženej suroviny.

Zdroj: http://www.aktuality.sk/clanok/311255/takmer-polovica-rusov-nema-mesacny-prijem-ani-124-eur/

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Najvyšší súd USA umožnil bývalému prezidentovi Trumpovi zúčastniť sa na primárkach vo všetkých štátoch

Zamietol tak pokusy štátov, ktoré chceli zablokovať túto možnosť pre jeho rolu pri nepokojoch v Kapitole v januári 2021.

4 komentáre

  1. Zivot v Sovietskom zvaze je krasny a radostny. Je plny duchovneho bohatstva a kazdodennej krasy. Pani Vavrova ma pravdu ze ak dostanete 125 EUR a zijete zadarmo tak mate 125 EUR ako vreckove. Kedze v ZSSR je vsetko zadarmo tak ani tych 125 EUR nepotrebujete a mozete ich ukladat do jednej zo spolahlivych sovietskych bank, kde poskytuju legendarne vysoke uroky (pre slovenskych pamatnikov nieco ako Devin banka, Horizont alebo BMG). Ziadni trollovia neexistuju ale su to nadseni obyvatelia propagujuci novy krasny zivot

  2. Pred dvoma týždňami som sa rozprával s ukrajincom ruského pôvodu, ktorý má príbuzných v Rusku a teda má aj celkom objektívne informácie a sám žije na Ukrajine, kde zase dobre vidí tamojšiu situáciu a vplyv USA a EU na ich krajinu. To čo píšete v tomto článku o Rusku, je blbosť a americká propaganda.
    Denník politika je proamerický a proEU denník. Žiadna nezávislosť….

    • Ved ja s vami suhlasim, len by som to nechcel v tom Rusku skusit. Problem je ten ze vsetci ti co Rusko obdivuju to dokazu len spoza klavesnice ale skusit by to nechceli. Osud mi umoznil aby som tu skusenost aj v neskorsom veku mal a jedna sa o nezabudnutelnu skusenost. Je to skoro ako zivot v Afrike

  3. Článok Trolla Kokota

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *