Home / POLITIKA / SÚLOŽ A POLITIKA

SÚLOŽ A POLITIKA

V slovenskej a českej politike má súlož absolútne nezastupiteľné miesto. Podobne, ako aj v iných ekonomických a mocenských aktivitách, predstavuje dominantný motív konania.

Úspešní politici sú len zriedkakedy aj skutočne úspešní muži. V mnohých prípadoch sa jedná o dominantných predátorov (tak sa oni sami vnímajú) alebo o ušatých chudákov, čo zažili ponižovanie v mladých rokoch a spolužiaci im namáčali hlavu do záchodovej misy. Jediné, čo ich spája je práve súlož, respektíve zúfalá snaha využiť pozíciu na vykonávanie súlože. V ideálnom prípade v pracovnom čase.

Na to, aby mohli politicky úspešní muži súložiť však potrebujú krásne a lákavé ženy. Tie skutočne krásne a lákavé sa však v politike vyskytujú len ojedinele. Dokážu sa na trhu uplatniť aj samostatne a sú dlhodobo realizovateľné. Politika je útočiskom žien cieľavedomých. Sú to ženy životom porazené, často neatraktívne, ale so zdravým koreňom životaschopnosti. Nikdy sa nevzdávajú. Paleta je pestrá. Staré štruktúry so zalievanou kávou v duretke, aktívne dievčatá – roky čakajúce na príležitosť, čarovné blondínky, ktoré sú neustále v strehu a čakajú na korisť. Uplatniť sa nemôžu všetky, ale niečo sa dostane na každú, ktorá sa nevzdáva.

Scenár je jednoduchý. Muž sa dostane do politiky a zastáva miesto, kde je možne niečo ovplyvniť. Niekde skutočne, niekde len za zložitej súhry okolností. V jeho živote dovtedy obvykle figurovala unavená žena, ktorá mu nedávala potrebnú inšpiráciu ani pocit dôležitosti. K súloži dochádzalo len ojedinele a aj to s náležitým odporom. Prevažovali domáce práce a bežná, ubíjajúca rutina.

Zrazu nastal obrat. Okolo dovtedy jednoduchého muža v hnusnom zodratom obleku, smrdiaceho potom a lacným deodorantom sa začínajú pohybovať ženy bez záväzkov. Vnímajú ho ako úžasnú osobnosť, s radosťou urobia všetko, čo vidia na očiach – od rannej kávičky až po relaxačno-oddychovú súlož na pohovke z koženky. Stal sa POLITIKOM. Takmer okamžite jeho mozog pitecantropa začne dopĺňať zanedbané vedomosti z histórie a politológie. Hľadá vzory, s ktorými by sa mohol prirovnávať a stotožňovať. Obvyklými obeťami tohto hľadania sú Ronald Reagan, Winston Churchill alebo J.F. Kennedy. Dozvie sa, že minimálne Kennedy v práci súložil, čo jeho počínanie okamžite legitimizuje.

Aktívne ženy však počas tejto doby nezaháľajú. Zatiaľ, čo on študuje a hrá sa na politika, ony pripravujú pasce, do ktorých sa zakliesni neopatrné srdce budúceho milovníka. Vedia, že najskôr musia byť oddané a pracovité, nepoznať deň a noc, pracovať do vyčerpania tela, chrániť a starať sa o svoju budúcu obeť. V prvom rade je ho potrebné ochrániť pred jeho vlastnou manželkou, ktorá mu vlastne vôbec nerozumie. Je neuveriteľné, ako ho nechala spustnúť, ani sama o seba sa nestarala – veď stačí sa len pozrieť ako vyzerá. Toto, že má reprezentovať? No veď s tým sa už niečo urobí. Potom sa treba pustiť do takzvaných priateľov – prospechárov- čo ho poznajú, len keď niečo potrebujú. Všetkým umožniť prístup len cez mňa! A s časenkami.

Keď milovník konečne pochopí, kto ho chráni, miluje, obdivuje a zároveň aj nenápadne riadi – začne konať. Darčeky, dovolenky, kvety pre do úmoru pracujúcu ženu. Neskôr vymyslí nejakú svojráznu formu ocenenia. Na toto má každý svoj vlastný štýl. Mečiar vymyslel cenu, Rezeš rozdával Mercedesy, domy a eseróčky, Nečas dokonca páchal trestnú činnosť (to asi viacerí, len to snáď nebolo tak medializované). V tejto fáze dochádza k úplnému ovládnutiu milovníka a jeho postupnému pádu a upadnutiu do zabudnutia.

Príkladov je nesmierne veľa. Priekopníkom bol u nás známy predátor, ako aj citlivý otec vlasti V.Mečiar. Oprášil zabudnutú sekretárku, ktorá po prevrate už len čakala na najhoršie. So strachom pozerala na záplavu študentiek o generáciu mladších a v duchu už snáď neverila, že by predseda ocenil jej skúsenosti a nevyblednutý šarm. Vyhrala.

Boli aj menší milovníci, ako ministri Palacka, Mihál či funkcionári HZDS. Dokonca aj taký veľký duch dnešnej doby, ako Jozef Migaš stretol v politike svoju lásku. Krásny a dojímavý je príklad z Čiech, kde zúfalá prekladateľka na úrade vlády, ktorú roky všetci súložili našla útočište v náručí premiéra Paroubka. Ten ju definitívne povýšil tým, že si ju chlapsky zobral za manželku. Dokonca aj ďalší nenásytný milovník a playboy – bývalý predseda vlády ČR Topolánek našiel porozumenie a lásku v rukách ambicióznej židovky. Tentoraz to nebola síce mladá kočka, ale vulgárna poslankyňa Talmanova, čo mu však v láske nemohlo prekážať. Uspokojili sa s tým, čo bolo na sklade a obe strany boli spokojné.

Dalo by sa povedať, že prekvapiť nás už nič nemôže.

Dnes prichádza na scénu však kráľ milovníkov. Najväčší playboy všetkých playboyov. Čo súlož to dieťa, čo dieťa to nová manželka, či partnerka. Žiadna mu nedokáže odolať. Predátor všetkých predátorov ide do politiky. Tešíme sa na nové zážitky a veľa zábavy. Boris Kollár.

Milan Horváth, publicista

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Lučenec má za sebou víkend plný zábavy a športu, Kaufland tu otvoril štrnásty K Park

Ďalšie slovenské mesto získalo moderný športovo-oddychový areál s lezeckou stenou, streetbalovým ihriskom či plochou pre skateboardistov.

Jeden komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *