Home / POLITIKA / HORÚCA SPRÁVA: Boris Kollár ide do volieb 2016. Bude to CESTA alebo Náš kraj?

HORÚCA SPRÁVA: Boris Kollár ide do volieb 2016. Bude to CESTA alebo Náš kraj?

Slovensko zažije už čoskoro ďalšie veľké politické prekvapenie. Podľa našich dôverných zdrojov, volieb do slovenského parlamentu v marci 2016 sa zúčastní aj Boris Kollár. V najbližších dňoch oznámi Kollár vstup do veľkej politiky.

kolar ide do volieb fb

Boris Kollár je známy ako úspešný podnikateľ a multiotecko, ktorý každému svojmu dieťaťu dopraje vlastnú matku. Kollár sa už raz pokúšal o vstup do veľkej politiky. V roku 2010 kandidovala do parlamentu strana Únia – strana pre Slovensko, na čele ktorej stál Branislav Záhradník. Dvojkou bol primátor Prešova Pavel Hagyari a trojkou Zuzana Martináková. Sedmičkou bol Boris Kollár. Únia napriek známym menám a veľkej reklame získala len 17 741 hlasov (0,7%).

Teraz, po piatich rokoch vstupuje Boris Kollár znovu do politiky. Čas do volieb je krátky. Kollár podľa našich informácií odmietol ponuky viacerých strán, a preto musí Kollár postupovať pragmaticky a čisto podnikateľsky. Už nechce byť v závoze nikoho (neúspešný projekt Únia 2010) a tak ide kandidovať s vlastnou stranou a vlastným menom. Zber podpisov pre novú stranu je pre krátkosť času už tiež nereálny a strach z nezaregistrovania strany, ako sa stalo Chmelárovmu SNU, je až príliš veľký.

Kollár preto stranu „kupuje“. Z dôveryhodných zdrojov vieme, že Kollár sa obrátil na východniarov. Ako je všeobecne známe, z východu nič dobré neprichádza. Snáď to teraz bude výnimka.

Do úvahy prichádzali pre Kollára podľa našich zdrojov štyri východniarske strany. O2H, Náš kraj, CESTA a Jednota.

Oslovili sme teda všetky štyri subjekty.

Šéf O2H Stanislav Martinčko nám odpovedal „Ak sa strana, ktorú pán Boris kúpil(ziskal) volá Odvaha- Veľká národná a proruská koalícia, tak to potvdzujem.“

Predseda strany Náš kraj Humenčan Milan Mňahončák nám nedvíhal telefón. Ako generálny riaditeľ a predseda predstavenstva spoločnosti Chemkostav HSV, a.s. asi nedvíha neznáme čísla 🙂

Predseda strany CESTA – Strana vlastencov a odborníkov, advokát Gurtler odpovedal: „BEZ KOMENTÁRA.“

Šéf Jednoty Goňko na náš dopyt nereagoval vôbec.

Na základe našich dôverných informácii a reakcií dotknutých osôb teda vychádzajú len dve možné alternatívy pre Borisa Kollára.

Náš kraj alebo CESTA.

Ktorá alternatíva je pre Borisa Kollára lepšia?

Strana Náš kraj je úplne neznáma strana, ktorú financuje vplyvný muž z Humenného, riaditeľ Chemkostavu, stavbár Mňahončák. Kúpa Nášho kraja je skoro ako kúpenie čistej firmy z klobúka. Zmeníte meno a idete do toho. Podnikateľsky a možno sa to podarí.

Kúpa CESTY je komplikovanejšia. Za touto stranou (premenovaná košická strana 7 STATOČNÝCH) je advokát Gurtler, ktorý sa preslávil šibenicami v eurovoľbách, heslami ako „sterilizácia Rómiek“ a v poslednom období ako Kotlebov hovorca. Napriek tomu, že Gurtler sa údajne s Kotlebom rozišiel, je menej pravdepodobné, že sa dohodol s Kollárom. Gurtler totiž „nasadil“ do parlamentého boja extrémistu Magáta, a spoločnú kandidátku s neonacistom Magátom by Kollár asi nezniesol.

Z týchto dvoch alternatív nám tak jednoznačne vychádza, že Boris Kollár ide do volieb s Humenčanom a riaditeľom Chemkostavu Mňahončákom.

Je otázne, akú šancu na úspech Kollár vo voľbách má. Nepoučený debaklom v roku 2010 vstupuje Boris do politického ringu znova. Boris Kollár je starší o päť rokov a mal by mať teda aj viac skúseností. Čo nepochybne asi aj má, ale nie sú to skúsenosti politické. Zároveň možno skonštatovať, že Kollárov vstup do politiky je vzhľadom na marcové voľby 2016 oneskorený. Iba extrémne vonkajšie udalosti a mimoriadne úspešná volebná kampaň by dostali Kollára do parlamentu. V opačnom prípade sa Kollár zaradí do zoznamu strán SKOK, ŠANCA, TIP, ktoré minú veľa peňazí na reklamu a marketing, ale výsledok bude chabý.

Ibaže by motyka vystrelila a Kollár by pod svoje krídla zobral bezprízorných komunistov (biľakovko zaťa Šveca), bezprízorných nacionalistov a extrémistov (Kotlebu a Magáta) a podnikateľov z východu (Mňahončáka a Gurtlera). Vtedy možno 🙂

Necháme sa teda prekvapiť, ako presne a kedy oznámi Boris Kollár vstup do veľkej politickej hry. Na každý pád, ale môžeme skonštatovať, že DENNÍK POLITIKA oznamuje verejnosti oficiálne ako prvý, že BORIS KOLLÁR ide do parlamentných VOLIEB v marci 2016.

Marian Zaboj

redaktor

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Agresívny ozbrojený muž v centre Bratislava napádal ľudí, policajti ho spacifikovali

Muž počas úteku zahodil na zem nôž, ktorý policajti zaistili.

Jeden komentár

  1. Boris Kollar v slovenskej politike dlhodobo chybal. Konecne sa rozhodol tento nedostatok nahradit a par mesiacov pred volbami sa prestal venovat sulozi za ucelom reprodukcie – vrhol sa smelo a nebojacne do politiky. S jeho intelektom a podnikatelskou rutinou jednoducho musi byt uspesny. Tipujem tak tesne nad 3% a potom pojde dalej. Mal by ale na kandidatku zobrat viac osobnosti – nejaku zo svojich manzeliek, nejaku moderatorku a aby bol zastupeny aj vychod tak navrhujem Brana Mojsejeva. Velmi mu drzim palce

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *