Home / šport / Futbal / Napadnutého tureckého rozhodcu už prepustili z nemocnice, prezident Ankaragücü skončil za mrežami a abdikoval

Napadnutého tureckého rozhodcu už prepustili z nemocnice, prezident Ankaragücü skončil za mrežami a abdikoval

13.12.2023 (SITA.sk) – Turecký futbalový rozhodca Halil Umut Meler, ktorý sa v pondelok stal terčom fyzického útoku prezident klubu Ankaragücü po skončení ligového zápasu proti Rizesport (1:1), už opustil nemocnicu a nachádza sa v domácom liečení.

Šéf domáceho tímu Faruk Koca po skončení spomenutého duelu vbehol na hraciu plochu a rozhodcovi uštedril knokaut päsťou a po páde na zem do neho kopal. Meler utrpel otras mozgu a zlomeninu v oblasti oka.

Reakciou na tento ohavný čin bolo pozastavenie najvyššej tureckej futbalovej súťaže zo strany národnej federácie.

Za mrežami skončili aj ďalšie osoby

Faruk Koca síce po nechutnom incidente tiež skončil v nemocnici pre podozrenie z problémov so srdcom, neskôr však putoval za mreže, kde skončili aj ďalšie dve osoby napojené na útok. Šéfa domácich do nepríčetnosti nahneval vyrovnávajúci gól hosťujúceho kolektívu v nadstavenom čase druhej štryridsaťpäťminútovky.

Jeho konanie okrem futbalových funkcionárov ostro odsúdil aj prezident krajiny Recep Tayyip Erdogan.

Federácia sa bude útokom zaoberať

Arbiter pri odchode z nemocnice v Ankare pozdravil prítomné média a s policajnou eskortou ho čakal návrat domov do mesta Izmir. Podľa lekára Mehmeta Yorubuluta bola morálka pacienta vysoká. „Nemá žiadne ďalšie problémy, iba opuchnuté oko,“ informoval.

Turecko bude v roku 2032 spoluorganizovať majstrovstvá Európy spolu s Talianskom. Národná federácia sa bude pondelkovým bezprecedentným útokom zaoberať ešte v stredu a možno padne rozhodnutie o pokračovaní miestnej Süper Lig.

After the game — Ankaragucu vs Rizespor in the Turkish League, the Referee was punched by Ankaragucu president. ?

He should not be allowed to continue in any way ?

Turkish FA postponed matches in all Leagues indefinitely.

Disgraceful-Shameful pic.twitter.com/T24L5jiDA6— 90MinFoot (@90minfoot_euro) December 12, 2023

Koca rezignoval na svoj post

Faruk Koca počas výsluchu údajne uviedol, že arbitrovi dal iba facku a obvinil ho z nesprávnych a provokatívnych rozhodnutí. Neskôr informoval o rezignácii na riadiaci post v klube Ankaragücü.

„Ospravedlňujem sa tureckej rozhodcovskej a športovej komunite, tureckému ľudu a najmä pánovi Melerovi a jeho rodine za konanie, ktorého som sa voči nemu dopustil,“ uviedol Koca, vyhlásenie zverejnil jeho právnik.

Turecké médiá už priniesli aj vyjadrenia rozhodcu Melera, podľa ktorého Koca počas fyzického útoku kričal: „Zabijem ťa.“ Agentúra AP upozornila, že násilie v tureckom futbale nie je zriedkavé napriek snahám o jeho potlačenie, hoci priame útoky na rozhodcov na najvyššej úrovni sú výnimočné.

Viac k témam: Napadnutie, Otras mozgu, Turecký prezident
Zdroj: SITA.sk – Napadnutého tureckého rozhodcu už prepustili z nemocnice, prezident Ankaragücü skončil za mrežami a abdikoval © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Slovenský futbalový zväz schválil rozpočet na rok 2024, na zlepšenie infraštruktúry pôjde 50 miliónov eur

Prezident SFZ Ján Kováčik na konferencii načrtol ďalšiu etapu zlepšovania infraštruktúry na obdobie rokov 2024 – 2033.

Jeden komentár

  1. toto je jeden z dosledkov zvysujucej sa agresivity ludi vo svete…

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *