Home / SLOVENSKO / Vláda vymenila všetkých prednostov okresných úradov v Banskobystrickom kraji

Vláda vymenila všetkých prednostov okresných úradov v Banskobystrickom kraji

13.12.2023 (SITA.sk) – Všetkých 13 prednostov okresných úradov (OÚ) v Banskobystrickom kraji na utorkovom rokovaní vymenila vláda SR na návrh ministra vnútra. Noví prednostovia nastúpia na svoje funkcie v piatok 15. decembra.

Novovymenovaní prednostovia

Medzi novo vymenovanými prednostami je niekoľko takých, ktorí už v minulosti na tejto pozícii pôsobili. Jedným z nich je napríklad poslanec Banskobystrického samosprávneho kraja Kamil Danko, ktorý bol aj dlhoročným primátorom Žarnovice a predtým pôsobil aj ako prednosta OÚ v Žiari nad Hronom. Teraz nastúpi na miesto prednostu v okrese Žarnovica.

Na poste prednostu OÚ Banská Bystrica nastúpi Juraj Džmura namiesto Martiny Mészáros Bariakovej. V Brezne na poste prednostu OÚ nahradí Ondreja Filipiaka Roman Romančík. Novým prednostom OÚ Lučenec bude Jana Haláková namiesto Natálie Telekovej. Na OÚ Rimavská Sobota nahradí Petra Pavlíka nový prednosta Karol Anger. Vo Veľkom Krtíši bude funkciu prednostu OÚ vykonávať Jozef Cuper namiesto Jany Ambrošovej. Na OÚ Zvolen prednostu Milana Mészárosa nahradí Miroslav Náhlik.

Ďalšie mená

V Žiari nad Hronom na post prednostu OÚ nastúpi Andrea Žiaková, ktorá nahradí Michala Zdychu. Do funkcie prednostu OÚ Banská Štiavnica nastúpi Simona Guláková namiesto Miloša Zimana. V Detve sa na funkcii prednostu OÚ vymení doterajšia Ivana Hukeľová za Imricha Gužmera. Funkciu prednostu na OÚ Krupina prevezme Petra Teťáková po doterajšom prednostovi Jozefovi Lutterovi.

V Poltári doterajšieho prednostu OÚ Jána Šimoneka nahradí Iveta Bračoková. Na OÚ v Revúcej Igora Škvarlu nahradí na poste prednostu Zuzana Nosáľová. Posledným vymeneným prednostom v Banskobystrickom kraji bude prednosta OÚ Žarnovica, kde Drahomíra Vaculčiaka nahradí Kamil Danko.

Viac k témam: Minister vnútra SR, okresné úrady, Prednostovia, vláda SR
Zdroj: SITA.sk – Vláda vymenila všetkých prednostov okresných úradov v Banskobystrickom kraji © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Banskobystrický kraj sa znova snaží o rekonštrukciu športového areálu Gymnázia Ľudovíta Štúra vo Zvolene

O prostriedky na rekonštrukciu sa chce BBSK uchádzať z novej výzvy Fondu na podporu športu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *