Home / SLOVENSKO / Vydrží Ficova vláda celé štyri roky? Prieskum ukázal, voliči ktorých strán jej dávajú najmenšie šance

Vydrží Ficova vláda celé štyri roky? Prieskum ukázal, voliči ktorých strán jej dávajú najmenšie šance

8.12.2023 (SITA.sk) – Spolu 65,3 percenta ľudí si myslí, že súčasná vládna koalícia vydrží celé štyri roky. Vyplýva to z prieskumu, ktorý robila agentúra AKO pre reláciu TV JOJ Na hrane od 7. do 14. novembra.

Voliči Smeru a Hlasu

Celkovo 28,6 percenta opýtaných si myslí, že vláda určite vydrží a 36,7 percenta sa vyjadrilo, že „skôr vydrží“. Nadpriemerne si to myslia najmä muži, ľudia vo veku 34 – 49 rokov, skôr vzdelanejší, ktorí majú aspoň stredoškolské vzdelanie s maturitou a hlavne vysokoškolsky vzdelaní.

Tento názor zastávajú nadpriemerne aj občania inej ako slovenskej alebo maďarskej národnosti a z regionálneho hľadiska ide najmä o obyvateľov Trenčianskeho, Trnavského, Banskobystrického, Bratislavského a Žilinského kraja. Taktiež sú to hlavne voliči strán SNS, Smer-SD, Hlas-SD, Republika a Szövetség/Aliancia.

Opoziční voliči

Naopak, 29,5 percenta opýtaných si myslí, že súčasná vládna koalícia nevydrží celé štyri roky, z toho podľa 7,5 percenta respondentov určite nevydrží a podľa 22 percent skôr nevydrží.

Myslia si to najmä ženy, najmladšia veková kategória respondentov (18 – 33 rokov). Najmä obyvatelia Prešovského kraja a voliči koalície Slovensko, Kresťanská únia a Za ľudí, hnutia Progresívne Slovensko a strán SaS a KDH.

Zvyšných 5,2 percenta opýtaných nevedelo na otázku odpovedať.

Viac k témam: Ficova vláda 2023 – 2027 (koalícia Smer-SD Hlas-SD SNS), Prieskum
Zdroj: SITA.sk – Vydrží Ficova vláda celé štyri roky? Prieskum ukázal, voliči ktorých strán jej dávajú najmenšie šance © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Fico sa za šesť rokov od vraždy Kuciaka nepoučil a ešte pritvrdil, konštatujú šéfredaktori viacerých médií

Šéfredaktori viacerých médií si pripomínajú šieste výročie vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *