Home / SVET / Bude viac zbraní! Ukrajina a USA podpísali memorandum o spoločnej výrobe v obrannom priemysle

Bude viac zbraní! Ukrajina a USA podpísali memorandum o spoločnej výrobe v obrannom priemysle

8.12.2023 (SITA.sk) – Ukrajina a Spojené štáty podpísali na konferencii obranného priemyslu vo Washingtone memorandum o spoločnej výrobe v obrannom priemysle a výmene technických údajov. Ako referuje web Ukrajinská pravda, na Telegrame o tom informoval vedúci kancelárie ukrajinského prezidenta Andrij Jermak.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

„Na Ukrajine by sa mali vybudovať výrobné zariadenia na zabezpečenie ozbrojených síl potrebnými zbraňami vo sfére protivzdušnej obrany, výroby kritickej munície, ako aj opráv a údržby. Ministerstvo obrany USA a priemyselní partneri poskytnú Ukrajine technické údaje na začatie miestnej realizácie jednotlivých projektov zameraných na zlepšenie zastaraných systémov protivzdušnej obrany integráciou západnej munície,“ uviedol Jermak.

Memorandum predpokladá, že Ukrajina v krátkodobom horizonte získa spôsobilosti potrebné na úspech na bojisku a v dlhodobom horizonte prispeje k hospodárskej obnove a posilneniu obranných kapacít.

Bude viac zbraní! Ukrajina a USA podpísali memorandum o spoločnej výrobe a výmene technických údajov,“ napísal ukrajinský minister obrany Rustem Umerov na Facebooku v súvislosti s výsledkami prvého dňa konferencie.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine – november 2023 (fotografie)

Viac k témam: Biely dom, rusko-ukrajinský konflikt, Vojenská pomoc Ukrajine, výroba zbraní
Zdroj: SITA.sk – Bude viac zbraní! Ukrajina a USA podpísali memorandum o spoločnej výrobe v obrannom priemysle © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Ruský najvyšší súd potvrdil zákaz Nadeždinovej kandidatúry, liberálny politik sa však nevzdáva

Tisícky ľudí podpísali petíciu na podporu jeho kandidatúry.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *