Home / SVET / Izraelská armáda údajne zabila na Západnom brehu Jordánu osem Palestínčanov

Izraelská armáda údajne zabila na Západnom brehu Jordánu osem Palestínčanov

26.11.2023 (SITA.sk) – Izraelské sily pôsobiace na okupovanom Západnom brehu Jordánu zabili v priebehu 24 hodín najmenej osem Palestínčanov.

V nedeľu o tom informovali palestínski predstavitelia. Tieto správy prišli v čase, keď medzi Izraelom a militantným hnutím Hamas už tretí deň trvá krehké prímerie.

Útoky zintenzívnili aj osadníci

Násilie na Západnom brehu Jordánu vzrástlo počas niekoľkých týždňov, odkedy Hamas 7. októbra zaútočil na Izrael a spustil ničivú vojnu v Pásme Gazy.

Viac o téme: Izraelsko-palestínsky konflikt

Izraelské sily zabili desiatky Palestínčanov a stovky zatkli ľudí na Západnom brehu Jordánu. Židovskí osadníci zo Západného brehu Jordánu tiež zintenzívnili útoky.

Izraelská armáda sa nevyjadrila

Palestínske ministerstvo zdravotníctva uviedlo, že päť Palestínčanov bolo zabitých v bašte militantov v Džaníne, zatiaľ čo traja ďalší boli zabití v iných oblastiach Západného brehu Jordánu.

Izraelská armáda sa vo svojom nedeľňajšom vyhlásení nezmienila o stretoch ani o úmrtiach Palestínčanov. Uviedla však, že v oblasti naďalej operujú jej sily.

Viac k témam: Izraelsko-palestínsky konflikt, Západný breh Jordánu
Zdroj: SITA.sk – Izraelská armáda údajne zabila na Západnom brehu Jordánu osem Palestínčanov © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Najvyšší súd USA umožnil bývalému prezidentovi Trumpovi zúčastniť sa na primárkach vo všetkých štátoch

Zamietol tak pokusy štátov, ktoré chceli zablokovať túto možnosť pre jeho rolu pri nepokojoch v Kapitole v januári 2021.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *