Home / EKONOMIKA / Počet cudzincov pracujúcich na Slovensku nepretržite stúpa, v októbri prekonal magickú hranicu

Počet cudzincov pracujúcich na Slovensku nepretržite stúpa, v októbri prekonal magickú hranicu

23.11.2023 (SITA.sk) – Počet cudzincov pracujúcich na Slovensku prekonal magickú 100-tisícovú hranicu. V októbri tohto roka na Slovensku pracovalo 100,6 tisíca cudzincov, čo bolo o 1,3 tisíca osôb viac ako v septembri.

Najviac je Ukrajincov

V porovnaní s októbrom minulého roka pritom na Slovensku pracuje o 15-tisíc cudzincov viac. Vyplýva to z údajov Ústredia práce, sociálnych vecí a rodiny SR.

Najpočetnejšou skupinou cudzincov pracujúcich na Slovensku sú dlhodobo Ukrajinci. Medziročne ich na slovenskom trhu práce pribudlo 7,3 tisíca, čím celkový počet Ukrajincov pracujúcich u nás stúpol na 39,4 tisíca.

Pracovníci z exotickejších krajín

Počet Srbov pracujúcich na Slovensku sa minulý mesiac oproti októbru minulého roka zvýšil o 262 na takmer 9,9 tisíca.

Spomedzi občanov z krajín Európskej únie bolo na Slovensku najviac Rumunov, ktorých u nás pracovalo 7,2 tisíca, nasledovali Česi so 6,5 tisíca pracovníkmi a na treťom mieste boli Maďari, ktorých za prácou na Slovensko prišlo 6,1 tisíca.

Na Slovensku pritom pribúdajú aj pracovníci z exotickejších krajín. V minulom mesiaci u nás pracovalo 3,1 tisíca Indov. V porovnaní so septembrom minulého roka ich pribudlo 1,9 tisíca. Výraznejšie stúpol aj počet pracovníkov z Gruzínska. Kým v októbri minulého roka u nás pracovalo 1,4 tisíca Gruzíncov, v minulom mesiaci ich už bolo 1,7 tisíca.

Viac k témam: Počet cudzincov pracujúcich na Slovensku, Zamestnanosť na Slovensku
Zdroj: SITA.sk – Počet cudzincov pracujúcich na Slovensku nepretržite stúpa, v októbri prekonal magickú hranicu © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Počet detí v hmotnej núdzi na Slovensku mierne klesol, číslo je však stále veľmi vysoké

V hmotnej núdzi sa nachádzalo 53,7-tisíca detí.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *