Home / SLOVENSKO / Zrážku s autom neprežila 78-ročná dôchodkyňa, polícia pripomína chodcom použitie reflexných prvkov

Zrážku s autom neprežila 78-ročná dôchodkyňa, polícia pripomína chodcom použitie reflexných prvkov

23.11.2023 (SITA.sk) – Pri dopravnej nehode v obci Bojná v okrese Topoľčany prišla v stredu popoludní o život 78-ročná chodkyňa. Zrazil ju vodič Toyoty Yaris, ktorý sa podľa polície pravdepodobne plne nevenoval vedeniu vozidla a nesledoval situáciu v cestnej premávke.

„Chodkyňa pravdepodobne prechádzala cez priechod pre chodcov a po náraze ju odhodilo do protismernej časti cesty. Pri dopravnej nehode utrpela, žiaľ, zranenia, ktorým na mieste podľahla. Policajti vodiča podrobili dychovej skúške na alkohol s negatívnym výsledkom,“ informovala o tragickej nehode nitrianska polícia. Vyšetrovateľ Policajného zboru v Topoľčanoch začal trestné stíhanie pre prečin usmrtenia.

Polícia vodičov vyzýva k zvýšenej opatrnosti na cestách, a to najmä zhoršenej viditeľnosti. Chodcom a cyklistom pripomína, aby používali reflexné vesty a reflexné prvky.

Viac k témam: Reflexné pásky, Tragická dopravná nehoda
Zdroj: SITA.sk – Zrážku s autom neprežila 78-ročná dôchodkyňa, polícia pripomína chodcom použitie reflexných prvkov © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Matovičovci a Únia Rómov sú v spore pre 500 eurový príspevok vo voľbách, podávajú na seba vzájomne trestné oznámenia

Únia Rómov zvažuje a pripravuje ďalšie právne kroky voči konaniu Pollákovcov, Matoviča a OĽANO.

Jeden komentár

  1. vy uz nikoho nevyzyvajte ale sudy nech zvysia podstatne tresty za chlast za volantom a za dokazane nevenovanie dostatocnej pozornosti riadeniu vozidla v oboch pripadoch sa stava auto smrtiacou zbranou a ked dojde k usmrteniu osoby dokonca na prechode pre chodcov treba im naparit poriadnu palku rokov za mrezami….ine ako tvrda represia nebude fungovat a aj to uz je otazne ci nie je neskoro…

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *