Home / SLOVENSKO / Blaha rozdeľuje spoločnosť a šíri nenávisť, podľa KDH sa nikdy nemal stať podpredsedom parlamentu (video)

Blaha rozdeľuje spoločnosť a šíri nenávisť, podľa KDH sa nikdy nemal stať podpredsedom parlamentu (video)

14.11.2023 (SITA.sk) – Ľuboš Blaha (Smer-SD) sa nikdy nemal stať podpredsedom parlamentu. Uvádza sa to vo vyhlásení Kresťanskodemokratického hnutia v reakcii na neotvorenie mimoriadnej schôdze o odvolaní Blahu z funkcie.

V národnej rade sa v utorok síce prezentovalo 149 poslancov, avšak zákonodarcovia neschválili program schôdze. Podľa KDH, ktoré iniciovalo zvolanie schôdze, Blaha rozdeľuje spoločnosť a šíri nenávisť.

Trvajú aj na vrátení vlajky

Kresťanskí demokrati budú podľa stanoviska trvať na tom, aby sa Ľuboš Blaha verejne ospravedlnil, odstránil obraz revolucionára Che Guevaru vo svojej kancelárii a vrátil tam obraz prezidentky. Zároveň bude hnutie tiež trvať na vrátení vlajky Európskej únie do Blahovej kancelárie.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Pokiaľ sa tak nestane, nevylučujeme pokračovať v predkladaní návrhov na jeho odvolanie z postu podpredsedu Národnej rady SR,“ zdôraznila šéfka poslaneckého klubu KDH Martina Holečková.

Doplnila, že Blaha už niekoľko rokov verejne prejavuje náklonnosť k nedemokratickým režimom, k režimom, ktoré Slovenskú republiku považujú za nepriateľskú krajinu, či k režimom, s ktorými sme sa pred viac ako 30 rokmi rozlúčili Nežnou revolúciou.

Opovrhujúci počin voči hlave štátu

Odvolanie Blahu iniciovali zákonodarcovia KDH. Podpisy pod návrh dodali aj poslanci za hnutie Progresívne Slovensko, hnutie Slovensko (predtým OĽaNO) a stranu Sloboda a Solidarita.

Dôvodom odvolania Blahu z funkcie je odstránenie portrétu prezidentky Zuzany Čaputovej v kancelárii podpredsedu parlamentu a jeho nahradenie obrazom predstaviteľa „najradikálnejšie komunistického krídla“ Che Guevarom.

Podľa KDH to bol opovrhujúci počin voči hlave štátu, ako aj k jej úradu. Blaha taktiež odstránil vlajku Európskej únie (EÚ), čím podľa poslancov znevážil príslušnosť Slovenska k EÚ.

Viac k témam: Odvolanie, Ospravedlnenie, Podpredseda parlamentu, Prezidentka SR
Zdroj: SITA.sk – Blaha rozdeľuje spoločnosť a šíri nenávisť, podľa KDH sa nikdy nemal stať podpredsedom parlamentu (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Čaputová sa stretla s Kaliňákom a chce navštíviť premiéra v nemocnici. Minister ju informoval o Ficovom zdravotnom stave

Prezidentka plne rešpektuje jeho vôľu a určenie času, ktorý bude na to vhodný.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *