Home / SLOVENSKO / Havária horúcovodu v Humennom odstavila od dodávok tepla a vody zhruba tisíc bytov, za všetko môže skorodované potrubie (foto)

Havária horúcovodu v Humennom odstavila od dodávok tepla a vody zhruba tisíc bytov, za všetko môže skorodované potrubie (foto)

14.11.2023 (SITA.sk) – Približne tisíc bytov a ďalšie objekty v utorok ostalo v Humennom bez dodávok tepla a teplej vody. Dôvodom je havária horúcovodu.

Šiesta havária

V aktuálnej vykurovacej sezóne ide už o šiestu haváriu, ktorú opätovne zapríčinilo skorodované potrubie. Dotknutou je veľká časť Sídliska III.

Ako informoval Marián Škuba z tlačového referátu Mestského úradu v Humennom, miesto poruchy je pri budove Daňového úradu.

Dotknuté sú okrem iného krytá plaváreň, futbalový štadión, viaceré nákupné centrá a obchodné domy, Vihorlatská knižnica či Centrum voľného času.

Nútená odstávka

Výpadok v obytnej časť Sídliska III sa dotýka bytových domov Laborecká 1 až 33.

„Nútenú odstávku dodávky teplej vody má približne 1 000 bytov. Havária horúcovodu je dôsledkom dlhodobého neinvestovania do distribučného systému tepla v meste Humenné,“ skonštatoval Škuba.

Dodal, že odstávka dodávky tepla a s tým spojený výpadok prípravy teplej vody potrvá na Laboreckej ulici zhruba do 18:00.

Viac k témam: Porucha, Potrubie, Teplá voda, Teplo, Výpadok
Zdroj: SITA.sk – Havária horúcovodu v Humennom odstavila od dodávok tepla a vody zhruba tisíc bytov, za všetko môže skorodované potrubie (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Demokratov v eurovoľbách podporia tri mimoparlamentné strany, Naď sa zo spolupráce a presadzovania spoločných hodnôt teší (video)

Kandidátku Demokratov sa rozhodli podporiť preto, že zdieľajú takmer rovnaké hodnoty a majú podobný program.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *