Home / SLOVENSKO / Trnavskí policajti chytili jedného z aktérov megakrádeže, z účtu obete vybrali za noc 150-tisíc eur (foto)

Trnavskí policajti chytili jedného z aktérov megakrádeže, z účtu obete vybrali za noc 150-tisíc eur (foto)

14.11.2023 (SITA.sk) – Trnavskí kriminalisti zadržali jedného zo skupiny páchateľov, ktorým sa počas jednej noci podarilo ukradnúť z účtu obete viac ako 150 000 eur.

Návrh na väzobné stíhanie

Vyšetrovateľ muža obvinil a podal podnet na návrh na jeho väzobné stíhanie. Skupina osôb sa podľa polície „nabúrala“ do bankovej aplikácie poškodeného z okresu Galanta a postupne z jeho účtu presunula peniaze na sedem iných účtov.

Z nich potom pomocou virtuálnej karty vybrali z viacerých bankomatov celú sumu.

„Krajský vyšetrovateľ obvinil 34-ročného Ukrajinca z obzvlášť závažného zločinu krádeže spolupáchateľstvom, za ktorý mu v zmysle zákona môže hroziť väzenie na 10 až 15 rokov. Na stotožnení ďalších osôb podozrivých zo spoluúčasti na trestnom čine polícia naďalej intenzívne pracuje,“ informovala trnavská polícia.

Pomoc verejnosti

Prípadom sa pôvodne začala zaoberať galantská polícia, vzhľadom na okolnosti prípadu si však vec prevzal krajský vyšetrovateľ.

Operatívnou činnosťou, analyzovaním množstva stôp a informácií sa policajtom podarilo zistiť, aj za pomoci verejnosti, totožnosť jedného z komplicov. Po súhlase prokurátora ho policajti koncom minulého týždňa zadržali.

Viac k témam: Bankový účet, Krádež, Obvinenie, Trestný čin, Väzobné stíhanie
Zdroj: SITA.sk – Trnavskí policajti chytili jedného z aktérov megakrádeže, z účtu obete vybrali za noc 150-tisíc eur (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Ekval IT 2024: Bez feministov to nepôjde

O príležitostiach pre ženy, ale aj témach ako domáce násilie či kybernetická bezpečnosť rozprávali inšpiratívne spíkerky a spíkri na 4. ročníku podujatia Ekval IT.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *