Home / SLOVENSKO / Štartovacia čiara, z ktorej vláda odštartovala, je veľmi hrboľatá, uviedol Fico (foto)

Štartovacia čiara, z ktorej vláda odštartovala, je veľmi hrboľatá, uviedol Fico (foto)

14.11.2023 (SITA.sk) – Predseda vlády Robert Fico (Smer-SD) predložil poslancom parlamentu programové vyhlásenie vlády (PVV) a súčasne ich požiadal o vyslovenie dôvery vláde.

Ústava SR

Vo svojom vystúpení v pléne Národnej rady (NR) SR uviedol, že so znením PVV je absolútne stotožnený, keďže bol prítomný pri formulovaní každého jedného odseku a cieľa v dokumente. Premiér pripustil, že štartovacia čiara, z ktorej vláda odštartovala, je veľmi hrboľatá.

„Nikdy v histórii moderného Slovenska vláda nepreberala finančné, sociálne a ekonomické záležitosti v takom deštruovanom stave, ako to vidíme pri verejných financiách,“ uviedol.

Podľa Fica  „základným prameňom“, o ktorý sa bude opierať činnosť vlády a rozhodnutia vládneho kabinetu, bude Ústava SR. Taktiež uviedol, že rešpektujú a vážia si členstvo SR v Európskej únii a Severoatlantickej aliancii.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Rokovanie NR SR o vyslovení dôvery vláde (fotografie)

„Zahraničná politika tejto vlády sa bude orientovať na všetky štyri svetové strany a budeme vo významných medzinárodných inštitúciách vystupovať suverénne, predovšetkým vtedy, ak budeme cítiť ohrozenie našich národnoštátnych záujmov,“ tvrdí premiér.

 „Klamár bez svedomia“

Fico zároveň nechce vládny kabinet nazvať najlepším na svete či najreformnejším. „Chcem o nej hovoriť, ako o vláde SR, a ako o vláde, ktorá sa vyskytla v konkrétnom čase a vznikala na základe výsledkov férových parlamentných volieb, a ktorá stojí pred mnohými výzvami,“ povedal Fico.

Po Ficovom vystúpení k pultíku v pléne prišiel Igor Matovič (hnutie Slovensko) s tabuľkou, na ktorej mal napísané „klamár bez svedomia“ a nakreslenú červenú šípku, ktorá bola nasmerovaná na predsedu vlády.

Viac k témam: Predseda vlády, Programové vyhlásenie vlády, slovenský premiér, Ústava SR, vláda SR, Vyslovenie dôvery
Zdroj: SITA.sk – Štartovacia čiara, z ktorej vláda odštartovala, je veľmi hrboľatá, uviedol Fico (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Vláda má záujem postaviť novú väznicu neďaleko Rimavskej Soboty, podľa Suska môže slúžiť aj na iné účely

rojekt mal pôvodne stáť podľa odhadov zhruba 55 miliónov eur.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *