Home / SVET / Parlament schválil financovanie zbraní daňou z príjmov príslušníkov armády, priniesť to môže takmer sto miliárd hrivien

Parlament schválil financovanie zbraní daňou z príjmov príslušníkov armády, priniesť to môže takmer sto miliárd hrivien

8.11.2023 (SITA.sk) – Ukrajinský parlament v stredu schválil návrh zákona, ktorý umožní využitie dane z príjmu príslušníkov ozbrojených síl na financovanie nákupov zbraní. Informuje o tom spravodajský portál Sky News.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Daň predtým smerovala do miestnych fondov a nie do centrálneho rozpočtu. Vyniesť by mohla približne 96 miliárd hrivien. Minister financií Serhij Marčenko povedal, že peniaze by smerovali na drony, nové technológie v obrane a posilnenie domáceho obranného priemyslu.

„Musíme vytvoriť podmienky, aby sme otočili priebeh vojenskej kampane,“ vyjadril sa počas diskusie pred hlasovaním v parlamente.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine – november 2023 (fotografie)

Viac k témam: dane z príjmu, nákup zbraní, Návrh zákona, rusko-ukrajinský konflikt, ukrajinský minister financií, Ukrajinský parlament, vojna na Ukrajine, Zahraničie
Zdroj: SITA.sk – Parlament schválil financovanie zbraní daňou z príjmov príslušníkov armády, priniesť to môže takmer sto miliárd hrivien © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Väčšina Ukrajincov verí, že konečným cieľom Ruska je genocída obyvateľstva alebo snaha zničiť ukrajinský národ

O týchto tvrdeniach je presvedčených šesťdesiat percent Ukrajincov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *