Home / SVET / V Chorvátsku prešetrujú prípady ochorenia po konzumácii fľaškových nápojov, odporúčajú piť len vodu z vodovodu

V Chorvátsku prešetrujú prípady ochorenia po konzumácii fľaškových nápojov, odporúčajú piť len vodu z vodovodu

8.11.2023 (SITA.sk) – Chorvátske úrady v stredu odporučili ľuďom piť iba vodu z vodovodu, keďže prešetrujú správy o niekoľkých prípadoch ochorenia ľudí po konzumácii fľaškových nápojov. Minister zdravotníctva Vili Beroš uviedol, že niekoľko ľudí vyhľadalo lekársku pomoc pre „zranenia spôsobené podozrivými chemickými prvkami“.

Chorvátske zdravotnícke úrady nariadili stiahnutie „podozrivých“ produktov z predajní a reštaurácií. Neuviedli, ktoré produkty boli stiahnuté, ale fotografie z obchodov zverejnené na sociálnych sieťach naznačovali, že ide o značku Coca-Cola.

Spoločnosť Coca-Cola v Chorvátsku neskôr uviedla, že „dočasne“ sťahuje niektoré zo svojich produktov, „hoci naša interná analýza nepreukázala nezrovnalosti vo výrobe alebo vo výrobkoch“. Firma vo vyhlásení uviedla, že v úplnom rozsahu spolupracuje s úradmi a poslala vzorky na analýzu.

Viac k témam: Analýza, Chorvátske zdravotnícke úrady, chorvátsky minister zdravotníctva, podozrenie na otravu, stiahnutie nápojov, sýtené nápoje, Zahraničie
Zdroj: SITA.sk – V Chorvátsku prešetrujú prípady ochorenia po konzumácii fľaškových nápojov, odporúčajú piť len vodu z vodovodu © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Zástupcu náčelníka generálneho štábu ruskej armády zatli za úplatkárstvo

Prípad je najnovší zo série škandálov tohto druhu medzi vysokopostavenými vojenskými predstaviteľmi v Rusku.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *