Home / SVET / Pri obliehaní Pásma Gazy denne zomrie alebo utrpí zranenia vyše 400 detí, zábery z miest útokov sú strašné

Pri obliehaní Pásma Gazy denne zomrie alebo utrpí zranenia vyše 400 detí, zábery z miest útokov sú strašné

2.11.2023 (SITA.sk) – Viac ako 400 detí denne pri obliehaní Pásma Gazy Izraelom zomrie alebo utrpí zranenia, varoval Detský fond Organizácie Spojených národov (UNICEF) vyzývajúc na okamžité humanitárne prímerie.

Detské obete počítajú v tisícoch

Od 7. októbra, začiatku vojny Izraela proti palestínskemu militantnému hnutiu Hamas, podľa organizácie údajne zomrelo pri bombardovaní viac ako 3 500 detí a vyše 6 800 ďalších utrpelo zranenia. Informuje o tom spravodajský portál CNN.

Viac o téme: Izraelsko-palestínsky konflikt

Deti už toho pretrpeli príliš veľa. Zabíjanie a zajatie detí sa musí zastaviť. Deti nie sú cieľom,“ uvádza sa v stredajšom vyhlásení, ktoré bolo zverejnené po druhom dni po sebe nasledujúcich smrteľných izraelských náletov na utečenecký tábor Džabálijá na severe Pásma Gazy.

Otrasné zábery z miesta útokov

Zábery z miesta útokov v tábore UNICEF označil za „strašné a otrasné“. UNICEF uviedol, že ešte nemá odhady o počte mŕtvych detí v tábore. Zdravotníci na mieste pre CNN uviedli, že stovky ľudí utrpeli zranenia a zomreli, medzi nimi aj deti.

Izraelská armáda sa vyjadrila, že zaútočila na tábor, pretože tam boli militanti Hamasu, pričom niekoľko ich zabila. Utečenecké tábory podľa UNICEF-u spadajú pod ochranu medzinárodného práva a strany v konflikte majú povinnosť rešpektovať a chrániť civilistov pred útokmi.

UNICEF opakuje svoju naliehavú výzvu všetkým stranám konfliktu na okamžité humanitárne prímerie, na zabezpečenie ochrany všetkých detí a na bezpečný a neobmedzený humanitárny prístup na poskytovanie záchrannej pomoci vo veľkom rozsahu v Pásme Gazy podľa medzinárodného humanitárneho práva,“ uvádza sa v jeho vyhlásení.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Izraelsko-palestínsky konflikt 2023 (fotografie)

Viac k témam: detské obete, Izraelsko-palestínsky konflikt, Pásmo Gazy, Útok Hamasu na Izrael
Zdroj: SITA.sk – Pri obliehaní Pásma Gazy denne zomrie alebo utrpí zranenia vyše 400 detí, zábery z miest útokov sú strašné © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Za uplynulý deň prišlo Rusko na Ukrajine o takmer tisíc vojakov, stratilo aj veľa techniky

Ruské straty na personále od začiatku invázie stúpli na 459 530.

Jeden komentár

  1. nech sa zidia nedivia a nestazuju ked sa ich holokaust zopakuje s este vacsou intenzitou aky bol pocas druhej svetovej…

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *