Home / SVET / Streľba v Rotterdame si vyžiadala mŕtvych, muž spustil paľbu v univerzitnej nemocnici a neďalekom byte (video)

Streľba v Rotterdame si vyžiadala mŕtvych, muž spustil paľbu v univerzitnej nemocnici a neďalekom byte (video)

28.9.2023 (SITA.sk) – Streľba v univerzitnej nemocnici a neďalekom byte v holandskom meste Rotterdam si vo štvrtok vyžiadala dvoch mŕtvych a zranenie 14-ročného dievčaťa. Informovala o tom polícia.

Strieľal aj založil požiare

Podozrivého zatkli. V Erazmovom zdravotníckom centre aj neďalekom byte tiež podľa úradov založil požiare.

Holandská polícia najprv uviedla, že muž oblečený vo vojenskom odeve spustil paľbu ručnou zbraňou v triede v univerzitnej nemocnici a zranil jedného človeka. Tiež hlásila streľbu v neďalekom dome.

2 dead following shootings at a university hospital and a home in Rotterdam resulting in multiple fatalities as well…😡#Rotterdam pic.twitter.com/N8X8cf0kv5
— Paul B 🇬🇧 🔴 (@pauldbowen) September 28, 2023

Motív streľby vyšetrujú

Šéf miestnej polície Fred Westerbeke novinárom povedal, že strelcom bol 32-ročný študent z Rotterdamu. V byte zastrelil 39-ročnú ženu a vážne zranil jej 14-ročnú dcéru.

V Erazmovom zdravotníckom centre zastrelil 46-ročného muža. Podozrivého zatkli v nemocnici. Motív streľby zatiaľ vyšetrujú.

Viac k témam: Streľba, Univerzitná nemocnica
Zdroj: SITA.sk – Streľba v Rotterdame si vyžiadala mŕtvych, muž spustil paľbu v univerzitnej nemocnici a neďalekom byte (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Ruské útoky zranili najmenej päť ukrajinských civilistov

Informovali o tom miestni predstavitelia.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *