Home / SVET / Streľba v Rotterdame si vyžiadala mŕtvych, muž spustil paľbu v univerzitnej nemocnici a neďalekom byte (video)

Streľba v Rotterdame si vyžiadala mŕtvych, muž spustil paľbu v univerzitnej nemocnici a neďalekom byte (video)

28.9.2023 (SITA.sk) – Streľba v univerzitnej nemocnici a neďalekom byte v holandskom meste Rotterdam si vo štvrtok vyžiadala dvoch mŕtvych a zranenie 14-ročného dievčaťa. Informovala o tom polícia.

Strieľal aj založil požiare

Podozrivého zatkli. V Erazmovom zdravotníckom centre aj neďalekom byte tiež podľa úradov založil požiare.

Holandská polícia najprv uviedla, že muž oblečený vo vojenskom odeve spustil paľbu ručnou zbraňou v triede v univerzitnej nemocnici a zranil jedného človeka. Tiež hlásila streľbu v neďalekom dome.

2 dead following shootings at a university hospital and a home in Rotterdam resulting in multiple fatalities as well…😡#Rotterdam pic.twitter.com/N8X8cf0kv5
— Paul B 🇬🇧 🔴 (@pauldbowen) September 28, 2023

Motív streľby vyšetrujú

Šéf miestnej polície Fred Westerbeke novinárom povedal, že strelcom bol 32-ročný študent z Rotterdamu. V byte zastrelil 39-ročnú ženu a vážne zranil jej 14-ročnú dcéru.

V Erazmovom zdravotníckom centre zastrelil 46-ročného muža. Podozrivého zatkli v nemocnici. Motív streľby zatiaľ vyšetrujú.

Viac k témam: Streľba, Univerzitná nemocnica
Zdroj: SITA.sk – Streľba v Rotterdame si vyžiadala mŕtvych, muž spustil paľbu v univerzitnej nemocnici a neďalekom byte (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Na Ukrajine padol počas vojny siedmy vysokopostavený ruský dôstojník, zabila ho nášľapná mína

Rusko len zriedka oficiálne komentuje úmrtia svojich vysokých veliteľov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *