Home / SLOVENSKO / Progresívne Slovensko stráca na Smer takmer 10 percent. Sme rodina, KDH a ďalšie dve strany sú tesne nad piatimi

Progresívne Slovensko stráca na Smer takmer 10 percent. Sme rodina, KDH a ďalšie dve strany sú tesne nad piatimi

22.9.2023 (SITA.sk) – Keby boli parlamentné voľby tento víkend, zvíťazila by strana Smer-SD, ktorá by dostala 24,4 percenta hlasov. Za ňou by nasledovalo hnutie Progresívne Slovensko s 15,1 percentami hlasov.

Viac o téme: Predčasné voľby na Slovensku 2023

Na treťom mieste by sa umiestnila strana Hlas-SD, ktorú by volilo 12,6 percenta opýtaných. Vyplynulo to z prieskumu agentúry Polis Slovakia, ktorá vykonávala prieskum od 16. do 20. septembra na vzorke 1110 respondentov starších ako 18 rokov.

Ako z prieskumu ďalej vyplynulo, do parlamentu by sa dostalo aj hnutie Republika (6,8 percenta), Sloboda a Solidarita (6,4 percenta), Slovenská národná strana (5,8 percenta), Kresťanskodemokratické hnutie (5,7 percenta) a tiež strany Aliancia (5,4 percenta) a Sme rodina (5,3 percenta).

Ako agentúra pripomenula, OĽaNO a priatelia, Kresťanská únia a Za ľudí, idú do volieb ako koalícia, na vstup do parlamentu teda potrebujú sedem percent. Preferencie agentúra vyrátala z 59 percent účasti, 32 percent voličov ešte nie je rozhodnutých a deväť percent nechce ísť voliť.

Viac k témam: Predčasné voľby na Slovensku 2023, Prieskum, Prieskum preferencií politických strán
Zdroj: SITA.sk – Progresívne Slovensko stráca na Smer takmer 10 percent. Sme rodina, KDH a ďalšie dve strany sú tesne nad piatimi © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Minister Raši sa neobáva rozpadu vládnej koalície, ak by Pellegrini úspešne kandidoval na post prezidenta

Zdôraznil, že stranu Hlas budovali pre to, aby vytrvala roky a nie pre to, aby vydržala jedny voľby.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *