Home / SLOVENSKO / Sklenár rokoval o servise tankov Leopard priamo na Slovensku, otvárajú sa ďalšie možnosti spolupráce s Nemeckom

Sklenár rokoval o servise tankov Leopard priamo na Slovensku, otvárajú sa ďalšie možnosti spolupráce s Nemeckom

22.9.2023 (SITA.sk) – Šéf rezortu obrany Martin Sklenár rokoval v Mníchove o možnostiach servisu tankov Leopard priamo na Slovensku. Minister v piatok navštívil spoločnosť Krauss-Maffei Wegmann (KMW), ktorá je výrobcom delostreleckej, kolesovej a pásovej obrnenej techniky vrátane tankov Leopard 1 a 2.

Spolupráca s Nemeckom

Informoval o tom komunikačný odbor Ministerstva obrany (MO) SR s tým, že Sklenár s predstaviteľmi spoločnosti rokoval primárne o príležitostiach na rozvoj existujúcej spolupráce.

Po tom, čo sme s Nemeckom a KMW popracovali na opravách ukrajinskej techniky v Michalovciach, sa nám otvárajú možnosti na ďalšiu spoluprácu, investície a pracovné miesta na východnom Slovensku,“ uviedol Sklenár s tým, že diskusiu zamerali najmä na možnosť realizácie mimovojskových opráv tankov Leopard 2A4, ktoré majú Ozbrojené sily SR, priamo na Slovensku.

Rozšírenie opráv

Opravy by sa mohli realizovať v spolupráci so štátnou akciovou spoločnosťou Konštrukta – Defence, ktorá by tak získala novú spôsobilosť na servis a opravu týchto tankov,“ vysvetlil rezort obrany. Sklenár informoval, že v diskutujú s nemeckými partnermi aj o možnostiach rozšírenia opráv na ďalšiu ťažkú techniku poškodenú v boji na Ukrajine.

Z kapacitných dôvodov servisného centra v Michalovciach sa javí ako najlepšie presunúť a centralizovať opravy práve v priestoroch spoločnosti Konštrukta, pričom rozsah opráv na technike bude podľa predpokladov rovnaký ako doteraz,“ uzavrel Sklenár.

Viac k témam: Bojový tank Leopard 2A4, Medzinárodná spolupráca, Minister obrany SR, ozbrojené sily
Zdroj: SITA.sk – Sklenár rokoval o servise tankov Leopard priamo na Slovensku, otvárajú sa ďalšie možnosti spolupráce s Nemeckom © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Minister Raši sa neobáva rozpadu vládnej koalície, ak by Pellegrini úspešne kandidoval na post prezidenta

Zdôraznil, že stranu Hlas budovali pre to, aby vytrvala roky a nie pre to, aby vydržala jedny voľby.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *