Home / šport / Tenis / Martin Kližan ohlásil návrat na tenisové dvorce, pripravuje sa na Floride s trénerom Dammom (foto)

Martin Kližan ohlásil návrat na tenisové dvorce, pripravuje sa na Floride s trénerom Dammom (foto)

20.9.2023 (SITA.sk) – Tridsaťštyriročný Martin Kližan ohlásil návrat na súťažné tenisové dvorce.

Kráľ je späť

Bratislavský rodák zatiaľ naposledy súťažil v júni 2021, keď nepochodil v kvalifikácii o postup do hlavnej súťaže na treťom grandslamovom turnaji sezóny londýnskom Wimbledone. „Kráľ je späť! Vidíme sa na okruhu v roku 2024,“ uviedol Kližan na instagrame k fotografii z letiska pred cestou do USA.

View this post on InstagramLoading…

Neskôr doplnil aj ďalšie fotografie už z Floridy z prostredia IMG Academy. Na jednej z nich bol so svojím niekdajším koučom Čechom Martinom Dammom.

Šesť singlových titulov

Martin Kližan doteraz posledný zápas odohral proti Čechovi Zdeňkovi Kolářovi, ktorému podľahol 1:6, 2:6. Grandslamovým maximom Slováka je 4. kolo z US Open v roku 2012. Na hlavnom okruhu získal Kližan šesť singlových titulov a ďalšie štyri zaznamenal vo štvorhre.

V rebríčku ATP bol najvyššie na 24. pozícii v apríli 2015. Bol tiež členom slovenskej reprezentácii v Davisovom pohári. Vlani Kližan neúspešne kandidoval na post prezidenta Slovenského tenisového zväzu (STZ), vo voľbách prehral s Miloslavom Mečířom.

Viac k témam: grandslamový turnaj, Wimbledon
Zdroj: SITA.sk – Martin Kližan ohlásil návrat na tenisové dvorce, pripravuje sa na Floride s trénerom Dammom (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Nový šampión Roland Garros má iba 21 rokov. Alcaraz nabral tempo Nadala, píšu Španieli (video)

V Paríži triumfoval mesiac a štyri dní po dovŕšení 21. narodenín.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *