Home / SLOVENSKO / ZMOS by sa mal zúčastniť na tvorbe zákonov týkajúcich sa samospráv, tvrdí Slovenská národná strana

ZMOS by sa mal zúčastniť na tvorbe zákonov týkajúcich sa samospráv, tvrdí Slovenská národná strana

9.9.2023 (SITA.sk) – Predstavitelia Slovenskej národnej strany sa stretli s predstaviteľmi Združenia miest a obcí Slovenska (ZMOS), pričom cieľom stretnutia bolo podpísanie Memoranda o spolupráci a budovaní vzájomného partnerstva.

Ako ďalej národniari informovali, nevyhnutnosťou podľa nich je, aby ZMOS bol relevantným partnerom štátu. A participoval na tvorbe zákonov, ktoré sa týkajú samospráv.

„Slovenská národná strana je prirodzeným partnerom ZMOS, keďže má druhé najväčšie zastúpenie primátorov a starostov na svojej kandidátnej listine a najväčšie zastúpenie kandidátov zo všetkých regiónov Slovenska,“ skonštatovali národniari. Doplnili, že chápu predstavené priority ZMOS a budú dôrazne dbať na systémové fungovanie samospráv a ich financovanie.

„Rovnako ZMOS na dnešnom rokovaní tiež ocenila skúsenosti predstaviteľov Slovenskej národnej strany potrebné pre koncepčné riadenie štátu,“ dodala SNS. Dohodu o spolupráci so ZMOSom už podpísali Hlas-SD, SaS, KDH aj Republika.

Viac k témam: Memorandum o spolupráci, Samosprávy, Spolupráca
Zdroj: SITA.sk – ZMOS by sa mal zúčastniť na tvorbe zákonov týkajúcich sa samospráv, tvrdí Slovenská národná strana © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

V druhom ročníku Komunitných grantov Nadácie Veolia získalo finančnú podporu až deväť organizácií

O grant mohli tentoraz požiadať organizácie z Petržalky, z Dúbravky a z Podunajských Biskupíc.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *