Home / SLOVENSKO / Polícia zadržala viac ako dvadsať migrantov zo Sýrie, počas prenasledovania zazneli aj varovné výstrely (video)

Polícia zadržala viac ako dvadsať migrantov zo Sýrie, počas prenasledovania zazneli aj varovné výstrely (video)

31.8.2023 (SITA.sk) – Celkovo 25 migrantov zo Sýrie, z toho šesť detí a tri ženy, objavili policajti v nákladnom aute, ktoré na územie Slovenska prišlo z Maďarska.

Odmietol zastaviť vozidlo

Ako informoval bratislavský policajný hovorca Michal Szeiff, vozidlo vo štvrtok v skorých ranných hodinách zaregistrovala zmiešaná maďarsko-slovenská hliadka.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Vodič však odmietol zastaviť a unikal smerom na Slovensko. V obci Most pri Bratislave zastavil a z vozidla utiekli súčasne vodič aj jeho spolujazdec.

Migranti kládli odpor

„Policajti ich začali pešo prenasledovať, neváhali a obidvoch mužov zadržali. Pri prenasledovaní policajti použili za prísneho dodržiavania ustanovení zákona aj varovné výstrely,“ povedal hovorca.

Pokračoval s tým, že pri zadržaní osoby kládli aktívny odpor a policajti u jedného z nich zaistili nôž. Migrantov následne hliadka odovzdala príslušníkom cudzineckej polície.

Viac k témam: Ilegálna migrácia, Migranti, Nelegálna migrácia, policajný hovorca
Zdroj: SITA.sk – Polícia zadržala viac ako dvadsať migrantov zo Sýrie, počas prenasledovania zazneli aj varovné výstrely (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Súd odročil dovolanie prokuratúry v neprospech dvojice z kauzy Judáš, Gašparovič neprišiel a podal námietku na Klimenta

Špeciálna prokuratúra dovolanie podala v neprospech odsúdených z dôvodu nesúhlasu s právnou kvalifikáciou konania dvojice zo strany Najvyššieho súdu SR.

Jeden komentár

  1. my po desiatkach rokov prideme na to preco na hraniciach postavil komunisticky rezim trojradove ostnate ploty pod elektrickym prudom strazene pohraniciarmi so psami a s ostrym v kveroch… capito Slovač?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *