Home / SVET / Špekuluje sa o pohrebe Prigožina, Putin sa ho vraj neplánuje zúčastniť

Špekuluje sa o pohrebe Prigožina, Putin sa ho vraj neplánuje zúčastniť

29.8.2023 (SITA.sk) – Serafimovský cintorín v Petrohrade strážia policajti a v okolitej oblasti sú uzavreté cesty, zatiaľ čo na internete kolujú špekulácie o možnom pohrebe lídra žoldnierskej Wagnerovej skupiny Jevgenija Prigožina. Cintorín je zvyčajne vyhradený na vojenské pohreby. Informuje o tom spravodajský portál CNN.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Oficiálne zdroje nepotvrdili dátum ani lokalitu Prigožinovho pohrebu. Hovorca Kremľa Dmitrij Peskov v utorok novinárom povedal, že nemajú dosť konkrétnych podrobností týkajúcich sa usporiadania pohrebu a zdôraznil, že takéto rozhodnutia sú výlučne v kompetencii rodiny zosnulého. Prezident Vladimir Putin však podľa jeho slov nemá v pláne zúčastniť sa na Prigožinovom pohrebe.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine – august 2023 (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Ruský prezident, šéf wagnerovej skupiny, Vzbura v Rusku – Jevgenij Prigožin (wagnerovci)
Zdroj: SITA.sk – Špekuluje sa o pohrebe Prigožina, Putin sa ho vraj neplánuje zúčastniť © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Riziko rozsiahlej ruskej ofenzívy je menšie, posily nasadzujú po častiach na roztiahnutý front

Rusko začalo zapájať jednotlivé jednotky svojej novovytvorenej 25. kombinovanej armády do boja na Ukrajine ako posily, čo redukuje pravdepodobnosť novej rozsiahlej ruskej ofenzívy v blízkej budúcnosti.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *