Home / SVET / Okupovaným mestom Berďansk otriasli výbuchy, Ukrajinci mali na Rusov zaútočiť raketami Storm Shadow

Okupovaným mestom Berďansk otriasli výbuchy, Ukrajinci mali na Rusov zaútočiť raketami Storm Shadow

21.5.2023 (SITA.sk) – Okupovaným ukrajinským mestom Berďansk na brehoch Azovského mora otriasla v nedeľu ráno séria výbuchov.

Ako referuje web Ukrajinská pravda s odvolaním sa na ukrajinské ozbrojené sily, zasiahnuté bolo veliteľstvo ruských okupantov. Straty na ruskej strane zatiaľ upresňujú.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Explózie nastali približne o 4:00 miestneho času, pričom obyvatelia videli oheň a hustý dym v oblasti miestneho letiska. Ruskom dosadení predstavitelia mesta tvrdili, že Berďansk zasiahli rakety Storm Shadow.

Ruská protivzdušná obrana údajne zostrelila šesť rakiet a siedma vraj dopadla „na okraj mesta“.

Storm Shadow je riadená strela dlhého doletu so schopnosťami utajenia, ktorú spoločne vyvinuli Spojené kráľovstvo a Francúzsko a ktorá sa zvyčajne aktivuje zo vzduchu.

So streleckým dosahom presahujúcim 250 kilometrov len o kúsok zaostáva za taktickými balistickými strelami ATACMS vyrobenými v USA, o ktoré Ukrajina dlho žiadala.

Viac k témam: Berďansk, rusko-ukrajinský konflikt, strely Storm Shadow
Zdroj: SITA.sk – Okupovaným mestom Berďansk otriasli výbuchy, Ukrajinci mali na Rusov zaútočiť raketami Storm Shadow © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Plaváková označila situáciu okolo šéfa parlamentu za zvláštnu a je toho názoru, že koalícia sa nevie dohodnúť

Lucia Plaváková poukázala, že od prezidentských volieb už uplynul určitý čas, no stále nie je jednoznačne známa konkrétna nominácia na túto pozíciu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *