Home / SLOVENSKO / Po víkende má pokračovať disciplinárne konanie so šéfom trestnoprávneho kolégia najvyššieho súdu Františkom Moznerom

Po víkende má pokračovať disciplinárne konanie so šéfom trestnoprávneho kolégia najvyššieho súdu Františkom Moznerom

20.5.2023 (SITA.sk) – V pondelok 22. mája má na pôde Najvyššieho správneho súdu SR pokračovať disciplinárne pojednávanie so sudcom, šéfom trestnoprávneho kolégia Najvyššieho súdu SR a prezidentom Združenia sudcov Slovenska Františkom Moznerom.

Disciplinárny návrh na neho podalo Ministerstvo spravodlivosti SR pre prieťahy v dovolacom konaní vo viacerých trestných veciach vrátane kauzy známej ako Nástenkový tender a kauzy zločineckej skupiny Róberta Okoličányho.

Porušenie povinností sudcu

Taktiež podľa disciplinárneho návrhu sudca viacerým subjektom „úmyselne uvádzal nepravdivé informácie o stave dovolacieho konania“.

Svojím konaním sa podľa rezortu spravodlivosti Mozner dopustil závažného disciplinárneho previnenia – porušenia povinností sudcu.

Za to mu navrhujú zníženie platu o 50 percent na na tri mesiace. Sudca v tejto súvislosti na aprílovom pojednávaní skonštatoval, že disciplinárny návrh je útokom na jeho osobu.

Ten podľa neho inicioval jeden z jeho kolegov. Argumentoval tiež veľkým množstvom práce, ktorá vyplýva z viacerých funkcii, ktoré zastáva.

Postih za verejnú kritiku

Zároveň Mozner pripomenul, že pôsobí ako prezident Združenia sudcov Slovenska, ktoré kritizovalo súdnu reformu exministerky Márie Kolíkovej. Práve tá totiž podala na sudcu disciplinárny návrh.

„Ide o postih za verejnú kritiku navrhovateľky a ňou presadzovanej reformy,“ vyhlásil v apríli disciplinárne obvinený.

Zároveň František Mozner na rovnakom súde čelí aj disciplinárnemu konaniu, ktoré voči nemu inicioval predseda najvyššieho súdu Ján Šikuta. Pojednávanie v tejto veci je vytýčené na 20. júna.

Viac k témam: Disciplinárne konanie
Zdroj: SITA.sk – Po víkende má pokračovať disciplinárne konanie so šéfom trestnoprávneho kolégia najvyššieho súdu Františkom Moznerom © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Hlavnú ulicu Košíc roztancovala ľudová karička, ide o tradíciu medzinárodného folklórneho festivalu Cassovia Folkfest

Vek tanečníkov a tanečníčok sa pohyboval od troch do 83 rokov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *