Home / SLOVENSKO / Slovenské domácnosti patria k tým šťastnejším na svete. Bez vodovodu sú iba dve percentá bytov, najmä v jednom kraji

Slovenské domácnosti patria k tým šťastnejším na svete. Bez vodovodu sú iba dve percentá bytov, najmä v jednom kraji

26.3.2023 (SITA.sk) – Bez vodovodu sú na Slovensku vyše dve percentá bytov. Najviac ich je v Prešovskom kraji, kde nemá vodovod spolu 9 236 bytov. Najmenej bytov bez vodovodu je v Bratislavskom kraji, kde ich je 670, čo predstavuje 0,2 percenta.

Informovala o tom hovorkyňa pre Sčítanie obyvateľov, domov a bytov 2021 Jasmína Stauder zo Štatistického úradu SR pri príležitosti Svetového dňa vody.

Podľa sčítania má Slovenská republika 1 908 422 bytov, ktoré majú vodovod v byte zo spoločného zdroja.

„Predstavujú 85,37 percenta zo všetkých bytov v SR. Slovenské domácnosti tak patria k tým šťastným na svete, nakoľko výrazná väčšina z nich má pohodlný prístup k čistej vode,“ uviedla Stauder. Vodovod v byte z vlastného zdroja má 235 640 bytov, čo predstavuje viac ako 10,5 percenta bytov.

Svetový deň vody bol vyhlásený v roku 1992 Valným zhromaždením Organizácie spojených národov (OSN) na Konferencii v brazílskom meste Rio de Janeiro a oslavuje sa od roku 1993.

Viac k témam: Pitná voda, Svetový deň vody, Voda, vodovodné potrubie
Zdroj: SITA.sk – Slovenské domácnosti patria k tým šťastnejším na svete. Bez vodovodu sú iba dve percentá bytov, najmä v jednom kraji © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Fico: Máme otvorený politický konflikt s pani prezidentkou, my to nezakrývame (video)

Smeráci tu vraj nie sú na to, aby rokovali výhradne o návrhoch OĽaNO.

Jeden komentár

  1. adamkratochvil

    len v clanku nespomenuli, ze cela tato struktura vodovodov bola vybudovana za komunistov…vdaka komunistom patria dnes slovenske domacnosti k tym stastnejsim na svete…!!!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *