Home / SLOVENSKO / Smer-SD podáva trestné oznámenie na Leška a ďalších dvoch novinárov, ich výroky sú za hranou zákona (video)

Smer-SD podáva trestné oznámenie na Leška a ďalších dvoch novinárov, ich výroky sú za hranou zákona (video)

7.3.2023 (SITA.sk) – Strana Smer-SD podala na Generálnej prokuratúre SR tri trestné oznámenia na novinárov Mariána Leška, Michala Havrana ml. a Tomáša Hudáka.

Výroky za hranou slušnosti a zákona

Trestné oznámenia na novinárov z Denníka N a denníka Sme sa týkajú výrokov, ktoré sú podľa strany Smer-SD za hranou slušnosti, novinárskej etiky i zákona.

Na tlačovej besede o tom informoval Igor Melicher. Dodal, že on osobne podal trestné oznámenie na Havrana, a to za jeho výrok v denníku Sme, že strana Smer-SD schvaľuje genocídu.

Havran podľa Melichera týmto výrokom nebezpečne generalizuje vyše 13-tisíc členov strany Smer-SD. Považuje to za jasný príklad trestného činu ohovárania a krivého obviňovania, keďže schvaľovanie genocídy je sám o sebe trestný čin.

Vecná kritika a nastavenie zrkadla

Podľa Melichera podanie trestného oznámenia treba chápať ako vecnú kritiku, a najmä nastavenie zrkadla, ktoré ukazuje, že aj v novinárskej práci jestvujú určité červené čiary, ktoré by nemali byť prekračované.

Ako doplnil, média by v demokratickej spoločnosti mali plniť úlohu strážcov pravdy a demokracie, no dnes vidíme, že niektoré médiá a novinári sa politicky vyfarbili.

„Majú vlastnú pravdu, majú obľúbených politikov, majú názory, ktoré protežujú, a keď niečo nepasuje do ich politického videnia sveta, tak to označujú za extrémizmus, klamstvo alebo konšpiráciu. My proti takémuto správaniu protestujeme. Protestujeme proti tomu, aby v médiách vládla názorová cenzúra,“ povedal Melicher.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: Novinári, Trestné oznámenie
Zdroj: SITA.sk – Smer-SD podáva trestné oznámenie na Leška a ďalších dvoch novinárov, ich výroky sú za hranou zákona (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Najvyšší súd sa bude opäť zaoberať prípadom expolicajta Kučerku

Expolicajt Marián Kučerka sa opakovane nedostavil na zasadnutie Najvyššieho súdu SR, ktorý mal rozhodnúť o jeho odvolaní proti neprávoplatnému odsúdeniu za prijímanie úplatku. 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *