Home / SLOVENSKO / Správy o zapojení slovenských vojakov do konfliktu na Ukrajine sú lož, podľa Majera nejde o žiadnu tajnú operáciu

Správy o zapojení slovenských vojakov do konfliktu na Ukrajine sú lož, podľa Majera nejde o žiadnu tajnú operáciu

23.2.2023 (SITA.sk) – Ministerstvo obrany (MO) SR upozorňuje na šírenie nepravdivých škodlivých dezinformácií, ktoré sa týkajú údajného chystaného zapojenia slovenských vojakov do konfliktu na Ukrajine. MO SR upozornilo, že je to lož.

Rezort obrany spresnil, že tentokrát ide o oficiálne tlačivo na internete so zámerne nesprávnou interpretáciou, čím sa snažia rôzne motivované osoby pretlačiť nepravdivú informáciu. V tlačovej správe o tom informovala hovorkyňa MO SR Martina Kovaľ Kakaščíková.

Zneužívanie situácie na rozvrat spoločnosti

„V skutočnosti dokument s návrhom na ´vyslanie príslušníkov Ozbrojených síl (OS) SR do asistenčnej misie Európskej únie pre Ukrajinu…´ pojednáva o zapojení slovenských vojakov do asistenčnej misie EÚ v prospech Ukrajiny, nie na Ukrajine,“ upozornil rezort a zároveň dodal, že o tejto misii informovali ešte 22. decembra minulého roku, a tiež otvorene a pravidelne informujú o jej priebehu.

MO SR informovalo napríklad aj o počte ukrajinských občanov, ktorým OS SR takýmto spôsobom poskytli základný vojenský výcvik na území SR.

„Odmietam zneužívanie skutočných vlastencov – príslušníkov OS SR na plnenie zjavne protištátnych záujmov, ako napríklad rozvrat spoločnosti či nedôveru v rozhodnutia štátu. Tu už nejde o fazuľky ale o bezpečnosť Slovenskej republiky a medzinárodný kredit ako zodpovedného partnera a spojenca,“ zdôraznil minister obrany SR Jaroslav Naď.

Nejde o žiadnu tajnú operáciu

EÚ už na jeseň minulého roku oznámila vytvorenie svojej asistenčnej misie pre Ukrajinu, ktorá je zameraná na výcvik ukrajinských síl, aby sa mohli brániť voči ruskej agresii. „Výcvik ale prebieha na území EÚ, a nie na Ukrajine,“ dodal rezort.

„Slovensko deklarovalo zapojenie do tohto výcviku, a teda aj do tejto misie už vtedy a opakovane, takže nejde o žiadnu novinku. Aby sa tak stalo, je k tomu potrebné vládou a parlamentom schváliť mandát, s ktorým súvisí zdieľaný dokument. Takže žiadna tajná operácia ani nič podobné, len normálny legislatívny postup v súlade s našimi predošlými vyjadreniami,“ potvrdil štátny tajomník MO SR Marian Majer.

Klamstvá a strašenie politikov

MO SR zdôraznilo, že žiadne zaťahovanie slovenských vojakov do konfliktu nebude, nie je a neexistuje, a preto odmieta reagovať na klamstvá a strašenie, napríklad aj zo strany politických predstaviteľov, obzvlášť tých, ktorí boli právoplatne odsúdení za extrémizmus.

„Nebudeme sa podieľať na strašení ľudí tak, ako to bolo pri neexistujúcej mobilizácii, jadrových zbraniach a znásilňovaní slovenských žien na Sliači,“ uzavrelo MO SR.

Viac k témam: Hoaxy, rusko-ukrajinský konflikt, Slovenskí vojaci, Vojenský výcvik
Zdroj: SITA.sk – Správy o zapojení slovenských vojakov do konfliktu na Ukrajine sú lož, podľa Majera nejde o žiadnu tajnú operáciu © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Agresívny ozbrojený muž v centre Bratislava napádal ľudí, policajti ho spacifikovali

Muž počas úteku zahodil na zem nôž, ktorý policajti zaistili.

Jeden komentár

  1. Rusko uz vystavilo Slovensku ucet kedy bude musiet Slovensko platit…poslite na Ukrajinu lietadla a my vam obratom rozmlatime Slovensko aj ked je to pekna krajina…takze sa zahravajte…

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *