Home / SVET / Prezident Vučić skritizoval ruské výzvy, aby sa Srbi pridali k žoldnierom z Wagnerovej skupiny a bojovali na Ukrajine

Prezident Vučić skritizoval ruské výzvy, aby sa Srbi pridali k žoldnierom z Wagnerovej skupiny a bojovali na Ukrajine

17.1.2023 (Webnoviny.sk) – Srbský prezident skritizoval výzvy na ruských webstránkach a v skupinách na sociálnych sieťach na nábor Srbov do bojov na Ukrajine spolu s ruskou žoldnierskou Wagnerovou skupinou.

„Prečo vy, od Wagnerovcov, voláte kohokoľvek zo Srbska, keď viete, že je to proti našim predpisom,“ vyhlásil Aleksandar Vučić v pondelok v televízii Happy. Zároveň tiež poprel, že by boli Wagnerovci prítomní v Srbsku. Informuje o tom spravodajský portál Sky News.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Srbi majú zákonom zakázané zúčastňovať sa na konfliktoch v zahraničí a niekoľko ľudí už za to aj odsúdili. Dobrovoľníci zo Srbska bojovali s proruskými silami na Ukrajine v rokoch 2014 a 2015.

Srbský minister obrany Miloš Vučević vystríhal Srbov pred tým, aby sa pridali do ruských radov, a v Rádiu Slobodná Európa pohrozil „právnymi dôsledkami“.

Srbsko sa usiluje o členstvo v Európskej únii, ale udržiava obchodnú a vojenskú spoluprácu s Ruskom a je závislé aj od jeho dodávok plynu. Ruskú vojnu na Ukrajine Belehrad na medzinárodných fórach odsúdil, voči Moskve však neuvalil žiadne sankcie.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Wagnerova skupina
Zdroj: Webnoviny.sk – Prezident Vučić skritizoval ruské výzvy, aby sa Srbi pridali k žoldnierom z Wagnerovej skupiny a bojovali na Ukrajine © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Okupovaným Mariupoľom sa ozvalo päť hlasných explózií, nad mestom vraj bolo vidieť množstvo ruských lietadiel

Výbuchy podľa poradcu starostu pravdepodobne nastali na mieste, na ktoré Rusi nedávno prisunuli systémy protivzdušnej obrany a ďalšiu vojenskú techniku.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *